Як повідомили у Державному агентстві меліорації та рибного господарства, штучне відтворення цінних представників іхтіофауни має велике значення для підтримання сталих запасів риби.
Загалом протягом минулого року у рибогосподарські водні об’єкти було вселено понад 10,8 млн мальків цінних видів риб – харіуса європейського, лосося дунайського, форелі струмкової, коропа, товстолоба, білого амура та ін.
"Унікальна кампанія зариблення за рахунок державного бюджету дала можливість поповнити водойми Карпатського регіону понад 283 тис. екз. лососевих видів риб, що на 11 % більше, ніж у попередньому році. Так, уперше за часів незалежності України до водойм Закарпаття вселено 8783 екз. мальків червонокнижного харіуса європейського, вирощеного на рибоводному форелевому заводі "Лопушно" Держрибагентства", – зазначили в установі.
Крім того, водні об’єкти басейну Тиси у межах Чернівецької та Закарпатської областей збагатилися 21 400 екземплярами червонокнижного лосося дунайського.
Разом із тим у водойми одразу чотирьох регіонів – Львівщини, Івано-Франківщини, Закарпаття та Буковини – запустили 253 тисяч мальків струмкової форелі.