Про те, що Мінсоцполітики призначило 27 радників з питань вимушених переселенців повідомив заступник Міністра соціальної політики Віталій Мущинін.
«Із близько 120 кандидатів на посаду радника міністра громадською організацією «Крим SOS» було відібрано 25 радників регіонального рівня і 2 – центрального», – повідомив він.
Мінсоцполітики почало добір кандидатів на посади радників з питань вимушених переселенців 6 серпня.
У прес-службі відомствіа повідомили, що проект розрахований на 9 місяців. Серед іншого, у рамках реалізації Програми планується створення мобільних груп моніторингу з питань переселенців, які надаватимуть подальшу інформацію та підтримку.
«Радники виступатимуть у ролі каналу комунікації з питань вимушених переселенців на регіональному рівні із тим, щоб доносити проблеми переселенців до вищих рівнів, надаватимуть підтримку щодо реагування на запити переселенців, представників громадських організацій та вразливих груп», - кажуть в міністерстві.
Раніше начальник Управління організації соціального захисту постраждалих внаслідок надзвичайних ситуацій Міністерства соціальної політики Сергій Марущенко заявив, що 4 радники працюватимуть на центральному рівні та 23 – на рівні департаментів соціального захисту населення в областях.
«Основне завдання - це допомога переселенцям. Для Міністерства важливо мати інформацію безпосередньо з районів. Тому цей проект забезпечить безпосередній контакт переселенців з Міністерством», - наголосив він.
За інформацією прес-служби Державної служби з надзвичайних ситуацій, у Тернопільській області розселено 2 тис. 692 внутрішньо переміщені особи, з яких 694 дитини і 876 інвалідів та осіб похилого віку.