46-річний підозрюваний - Олег Побережнюк у 2023 році залучив чотирьох військовослужбовців до будівництва власного будинку на Хмельниччині, а натомість вони отримували грошове забезпечення, як у зоні бойових дій.
Військових офіційно включили у наказ про відрядження на Миколаївщину, де вони нібито виконували обов’язки, проте насправді знаходилися вдома, отримуючи зарплату та бойові виплати.
Загальна сума збитків державі становить майже мільйон гривень.
"Слідчі поліції Тернопільської області за сприяння керівництва Міноборони та ЗСУ та під процесуальним керівництвом спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Західного регіону оголосили фігуранту підозру за ч. 2 ст. 364 (зловживання службовим становищем, що спричинило тяжкі наслідки державним інтересам) Кримінального кодексу України", - відзначили у поліції.
Наразі прокурори вимагають арештувати підозрюваного, а також встановлюють інших причетних до цих правопорушень осіб.
Крім цього, прокурорами розпочато розслідування щодо перевищення владних повноважень керівництвом у цій частині (ч. 5 ст. 426-1 КК України).
До слова, мова йде про 211 понтонно-мостову бригаду, яка базується на території Тернопільської області.