Про це повідомили у ТОВА та наголосили, що стратегія спрямована на підвищення рівня життя населення та посилення економіки регіону, адже охоплює чимало важливих напрямків, зокрема, й питання соціального захисту та підтримки ветеранів.
«Ветеранська підтримка є важливою складовою стратегії розвитку області, оскільки вона сприяє соціальній стабільності та посиленню згуртованості місцевих громад. У 2024 році в Тернопільській ОВА було створено управління з питань ветеранської політики та відкрито ветеранський офіс», - наголосили у ТОВА.
З програми Мінветеранів здійснено виплати 32 особам з інвалідністю на 65,2 млн грн.
В області запровадили інститут помічника ветерана та створили «Центр життєстійкості» та «Центр ветеранського розвитку» при ТНПУ ім. В. Гнатюка.
До кінця року на Тернопільщині планується забезпечити супровід не менше 2 тис. ветеранів і їхніх сімей та підготувати щонайменше 16 помічників ветеранів.
Протягом реалізації стратегії буде продовжено надання послуг за принципом "Єдиного вікна" у 55 ЦНАПах області та підтримка функціонування ветеранських просторів.
«Соціальний захист населення є ключовим елементом соціально-економічної стратегії держави, що передбачає забезпечення соціальної справедливості, підтримку вразливих верств населення та покращення якості життя. Згідно з планом реалізації стратегії в області було виплачено 4,5 млрд грн допомоги на проживання для 180 тис. ВПО, релоковано 6 закладів для дітей-сиріт, дитячі будинки сімейного типу та прийомні сім'ї», - зазначили у ТОВА.
Наразі 49 ЦНСП забезпечують надання соціальних послуг, діє 4 денних центри соціально-психологічної допомоги, 5 спеціалізованих служб соціально-психологічного консультування осіб, 6 кризових кімнат, 2 центри життєстійкості, 8 стаціонарних установ та 15 дитячих будинків сімейного типу.
До кінця року в області планується: забезпечити Буданівський психоневрологічний будинок-інтернат альтернативним джерелом електроживлення; облаштувати 2 заклади підтриманого проживання; розробити у 55 громадах області місцеві програми підтримки ВПО; провести реконструкцію у 5 установах соціальної сфери.
Житлі Тернопільщини можуть долучитися до громадських обговорень цієї стратегії.
Залишити свої пропозиції можна за посиланням ТУТ.