20 червня 2024 року — четвер.
848-й день війни в Україні.
Що сьогодні за церковне свято
20 червня в церковному календарі – день пам’яті святого священномученика Методія, єпископа Патарськогою. Він був одним із видатних християнських теологів і мучеників ранньої Церкви. Народився у IX столітті в місті Патара в Лікії (нині це територія Туреччини). Методій відомий своєю ревністю у проповідуванні християнської віри та боротьбою з єресями, що поширювалися в той час.
Методій отримав прекрасну освіту і рано виявив інтерес до духовного життя. Він вступив до монастиря, де вивчав Святе Письмо і богослов'я. Відзначався мудрістю та духовною глибиною, завдяки чому здобув повагу і любов своїх сучасників.
Методій був обраний єпископом Патарським, де продовжував ревно працювати для зміцнення християнської віри. Він активно проповідував серед язичників і єретиків, захищаючи істинне вчення Церкви. Особливу увагу приділяв боротьбі з єрессю гностицизму та іншими неправдивими вченнями, які намагалися спотворити християнське вчення.
За свою непохитну віру і активну діяльність Методій зазнав переслідувань з боку римської влади. Його було заарештовано та піддано жорстоким катуванням, але він не зрікся своєї віри. Зрештою, Методія було страчено, і він прийняв мученицьку смерть за Христа.
Православна церква України 20 червня за новим стилем вшановує пам'ять єпископа Мефодія Патарського і трьох мучениць Римми, Інни та Пінни. За старим стилем у свято сьогодні вшановують священномученика Феодота Анкірського.
У 2024 році в цю дату настає літнє сонцестояння - найкоротша ніч у році. Українці відзначали це явище на Івана Купала. Купальські традиції в різних регіонах України різнилися, але головними були стрибки через багаття, плетіння вінків і пошуки чарівної квітки. День літнього сонцестояння вважається вдалим для будь-яких ворожінь і ритуалів.
У народне свято 20 червня в багатьох місцях починався сезон купання. Під палючим сонцем водойми прогрівалися достатньо, щоб у них купатися. На річку ходили всією сім'єю, відпочиваючи від важких буднів.
На літнє сонцестояння не можна:
Лаятися, дорікати й обзивати інших людей, згадувати минулі образи.
Носити темний, зношений, брудний одяг.
Піднімати будь-які предмети із землі.
Нешанобливо ставитися до природи, топтати траву і рвати квіти, смітити.
Прикмети на літнє сонцестояння:
Негода віщує бідний урожай цього року.
Якщо в ніч сонцестояння на небі видно багато зірок, то цього року вродять гриби та ягоди.
Вранці на траві багато роси – до спекотної і сонячної погоди найближчими днями.
Якщо на сонцестояння гримить грім, то до кінця червня часто буде негода.
Похмуро – літо буде прохолодним.
Роса, колодязна і джерельна вода, набрана 20 червня, вважається цілющою.