У фейсбуці користувачі протягом останніх двох тижнів масово скаржаться на злами телеграм-акаунтів.
Це відбувається за такою схемою: у телеграм надходить повідомлення від одного з контактів користувача з проханням проголосувати за дівчину, яка нібито бере участь у конкурсі танців і є донькою/онукою друзів.
Перехід за посиланням провокує злам телеграм-акаунту користувача, який вирішив проголосувати.
Після зламу власник акаунту втрачає до нього доступ, а з самого акаунту шахраї починають розсилати за контактною книгою прохання переказати значну суму коштів — від 16 до 19 тисяч гривень.
Таким чином учора зловмисники зламали телеграм-канал депутата Харківської районної ради Богдана Ткачука та директорки з розвитку бізнесу в агрокомпанії «АСТ» Вікторії Задьори.
25 травня зламали телеграм-канал представниці Уповноваженого Верховної Ради з прав людини — начальниці управління з питань підготовки конституційних подань та дотримання права на доступ до публічної інформації Ірини Кушнір.