Читайте нас в соціальних мережах

У музею Тернополя зберігають символ весни, якому виповнюється 42 роки (фото)

Субота, 02 березня 2024 17:00
У Тернопільському обласному краєзнавчому музею зберігають символічний експонат - "Пробудження весни". 

"Образ Весни від відомих митців Валерія і Надії Протор’євих в експозиції Тернопільського обласного краєзнавчого музею несе скульптурна композиція «Пробудження весни» (1982 р., Васильківський майоліковий завод). Обрано анімалістичний жанр. Образ тварини-годувальниці демонструє фантастичне джерело потужної життєствердної енергії. Народжена краса розкривається у вольовому бажанні Перемагати. Скульптура-Весна увібрала сильний характер і творчу натуру. Присутня багата традиційна українська орнаментика рослинних мотивів – як акцент квітучої душі українців. Співоча пташка – символ відродження, життя і провісник надії. Колірна гама розпису (відтінки коричневого, глибоко темно-зеленого та охристиго) підсилює концептуальність ідеї та природність речей", - відзначила Оленка Крупніцька, старша наукова співробітниця художньо-рекламного відділу ТОКМ.

Легендарна василівська майоліка – шедеври української художньої кераміки, багато з яких стали артефактами музейних колекцій. Унікальні рукотвори презентують традиційне українське мистецтво. Це неповторний плід уяви, таланту, естетики, чуття і зв’язку поколінь видатних українських художників ще минулого століття.

Подружжя Протор’євих належить до славної когорти майстрів декоративно-прикладного мистецтва, чию творчість неможливо відокремити від історії Васильківського майолікового заводу. Вони працювали там з 1950-х до 1980-х років.

Валерій Семенович Прото‌р'єв (17.01.1924, Воронівці – 19.11.1997, Васильків) та Надія Юхимівна Прото‌р'єва (23.02.1926, Дубрівка – 17.03.2005, Васильків) – відомі українські майстри художньої кераміки зі званням "Заслужений художник України" (1994). Залишили себе у творах: декоративна скульптура малих форм, декоративний посуд, сувеніри, подарункові вироби та інше. Валерій Протор'єв був учасником всеукраїнських та зарубіжних виставкових проєктів.

Це ж і їхній «Півник» став символом витримки українців у перші дні російсько-української війни (вцілів у знищеному ворогом будинку у Бородянці на Київщині). 

Немає опису світлини.

Додати коментар