Деякі з них є рідкісними та занесені до Червоної книги, зокрема підсніжник білосніжний, білоцвіт весняний, шафран-Гейфеля, сон-трава, горицвіт весняний, а також чемерник червонуватий, проліска дволиста та печіночниця звичайна.
У нацпарку наголошують, що зривати ці рослини не ні в якому разі не можна. А для допитливих пропонують організувати екскурсії в місця зростання, щоб помилуватись красою кольорових галявин.
"Збирання первоцвітів дуже шкідливе для природи тим, що не дає можливості рослинам утворити насіння. До того ж пошкоджуються сусідні квіти, ламаються стебла та бруньки. Є комахи для яких ці рослини – єдине джерело живлення. Зникнуть первоцвіти – зникне величезна кількість метеликів, бджіл, джмелів, інших комах котрі захищають ліс від шкідників. Як результат – будуть хворіти та сохнути дерева", – повідомляють на Фейсбук-сторінці НПП "Дністровський каньйон".
Крім того, знищення рідкісних рослин тягне за собою накладення штрафу від 20 до 30 неоподаткованих мінімумів доходів громадян. Також доведеться відшкодувати завдавані збитки за кожну зірвану рослину в розмірі від 49 до 62 гривень.
Підсніжник білосніжний
Шафран Гейфелів
Горицвіт весняний
Проліска дволиста