Читайте нас в соціальних мережах

Тернополянин втратив 109 000 гривень, повіривши у "матеріальну допомогу від ООН"

Понеділок, 12 лютого 2024 17:45
На гачок аферистів потрапив 60-річний житель Тернополя. Він хотів отримати виплати в розмірі 6500 гривень, натомість позбувся усіх власних заощаджень.

 

«Чоловік в одній із соціальних мереж отримав повідомлення «Отримання виплати ДІЯ», перейшов за посиланням та ввів пароль від мобільного додатку банку. До чоловіка зателефонували невідомі й повідомили, що власні кошти необхідно переказати на іншу банківську картку для того, щоб отримати виплату. Тернополянин перерахував 109 000 гривень, проте кошти йому так і не повернули», - інформують правоохоронці.

За фактом шахрайства слідчі відкрили кримінальне провадження згідно з статтею 190 Кримінального кодексу України. Проводяться відповідні заходи, аби встановити особу зловмисника.

«Ніколи не переходьте за такими посиланнями! Уважно перевіряйте URL-адресу сайту. Один непомітний символ може означати, що ви потрапили на фішинговий ресурс. Не вводьте реквізити платіжних карток на підозрілих веб-сайтах. Жодний банк чи міжнародна організація не створювали канали та чат-боти для виплат у телеграмі або інших месенджерах у яких потрібно вводити конфіденційні дані, зокрема номери карток, PIN-коди та паролі», - наголошують працівники поліції та закликають громадян розповісти родичам про даний вид шахрайства.

Додати коментар