Читайте нас в соціальних мережах

Вірусний гепатит А «добрався» до Тернопільської області

Субота, 04 листопада 2023 20:34
Перший випадок вірусного гепатиту А зафіксували на Тернопільщині 3 листопада.

 

Як повідомляє Тернопільський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України, недугу виявили у жительки однієї з громад краю.

Ситуацію прокоментував і голова Тернопільської ОВА Володимир Труш:

«Триває епідеміологічне розслідування, проводять відбори біоматеріалу контактних осіб та з зовнішнього середовища. Пацієнтка госпіталізована в інфекційне відділення однієї з лікарень Тернопільщини. Тримаємо ситуацію на контролі. Буду повідомляти вас».

Як з’ясувалося, інфікована - жителька Зборівської громади. Жінка працює в одній із шкіл Зборова. Фахівці Центру контролю і профілактики хвороб розпочали епідеміологічне розслідування. Щодо контактних осіб – поки нічого не відомо.

Тим часом працівники санітарно-епідеміологічної станції відібрали показники продуктів і призупинили роботу харчоблоку в навчальному закладі. Аналізи також відібрали в контактних осіб.

Загалом же, за офіційними даними, за 10 місяців цього року в області зареєстрували 4 випадки вірусу: 2 хворих виявили у червні, ще по одному – у квітні та липні. Вірус гепатиту А зафіксували у трьох дорослих та однієї дитини вікової категорії до 4-х років.

Як розповіла у коментарі «20 хвилин» генеральна директорка «Тернопільського обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ України» Оксана Чайчук, у нашій області характерна циклічність поширення даного вірусу раз на 8-10 років. Тобто, останній підйом захворюваності реєструвався ще у 2015 році. Тобто зараз ми зараз на початку можливого підйому та ускладнення ситуації.

На жаль, захворіти на гепатит А можуть і дорослі, і діти. Це найпоширеніший тип вірусних гепатитів. Загалом є три шляхи інфікування: це фекально-оральний, наприклад, коли побутові предмети забруднені фекаліями інфікованого; харчовий, коли ви спожили заражені фрукти чи овочі, воду; контактний – через брудні руки, при тісному фізичному контакті з інфікованим тощо. Вірус дуже швидко поширюється і організм людини має до нього високу сприйнятливість.

Інкубаційний період вірусу – 15-45 днів, але найчастіше він триває до чотирьох тижнів від моменту контакту з інфікованим. Клінічні прояви хвороби на цей час відсутні. Людина стає «заразною» і небезпечною для оточення наприкінці інкубаційного періоду, і вже тоді починає виділяти вірус з сечею та калом.

Аби вберегтися від вірусу потрібно дотримуватись елементарних правил особистої гігієни: мити руки з милом і теплою водою щонайменше упродовж 20 секунд (особливо перед приготуванням їжі та після відвідування вбиральні), вживати лише кип’ячену воду та вимиті овочі й фрукти тощо. Але найкращий профілактичний захід – це вакцинація, яка хоч і не включена до національного календаря щеплень, втім є рекомендованою.  

ОСТАННІ НОВИНИ

Додати коментар