Читайте нас в соціальних мережах

Незаконне будівництво і виділення землі на Тернопільщині: горе-бізнесмени залякують і «купують» людей

Субота, 30 вересня 2023 12:12
У Тернопільській області щодо незаконного будівництва і виділення землі відкрито 140 проваджень.

Серед них справи, які тривають упродовж 9 років. Про це під час брифінгу сказав начальник обласного управління Нацполіції Тернопільщини Сергій Зюбаненко, повідомляє Суспільне.

За його словами, незаконне будівництво є одним із поширених порушень на Тернопіллі.

«Це дійсно є проблемою. Ми її вивчаємо. Це накопичувалося не один рік. Вирішити цю проблему за короткий період неможливо, але у нас є певні думки та ініціативи щодо вирішення. Ми це замовчувати не будемо в жодному разі. Ведеться величезна кількість кримінальних проваджень, але їхня ефективність, м'яко кажучи, мене не задовольняє. Я бачу дві основні проблеми. Наприклад, купляє “горе-бізнесмен” ділянку для індивідуального будівництва або для реконструкції. Він отримує дозвільні документи, законні, наприклад, на зведенням будинку на 2-3 поверхи і починає будівництво. Потім ми бачимо, що з 2 поверхів виходить 3, 4, 5», - пояснив Сергій Зюбаненко.

У таких випадках найперше мають реагувати представники органів місцевого самоврядування, — каже начальник обласного управління Нацполіції.

«Є незадоволені громадяни, які звертаються до нас. Ми починаємо кримінальні провадження та призначаємо певні експертизи, але ці експертизи можуть тривати роками. За цей час незаконно будується споруда і потім вона узаконюється іншими шляхами, зрозуміло, що корупційними теж. Є ще одне питання: забудовники, які мають величезні ресурси, будують споруди там, де не подобається громадянам. Забудовники мають усі дозвільні документи», - зазначив очільник поліції краю.

Сергій Зюбаненко каже, поліцейські вивчають законність надання таких дозвільних документів.

"Наприклад, що стосується будівництва на вулиці Шпитальній у Тернополі, то в цьому випадку дозвільні документи з’явилися набагато пізніше, аніж почалися будівельні роботи. Коли я виїхав на місце забудови, то документи вже були. Я побачив настрої громадян та розумів, що я привернув до цього увагу. Чому? Тому що люди, які цим займаються мають колосальний фінансовий ресурс, вони вирішують питання, знаходять “лазійки” в законах, суди приймають рішення, можливо й законні в частині цього, але не бачать загальної картини. Потім ми коментуємо, що в нас є кримінальне провадження. Чи стане громадянам від цього легше? Чи заспокоїть людей те, що будинок зводять, а кримінальне провадження йде далі? Таких проваджень з 2014 року є 140. Тому така увага до цієї проблеми. "Горе-бізнесмени" не люблять публічності та резонансу, не люблять, коли люди це виносять в публічну площину. Вони намагаються їх підкупити чи залякати. Тут будемо включатись ми. Є ініціативи Нацполіції Тернопільщини, які я хочу впровадити, щоб це не була гра в одні ворота. Потрібна команда, яка перейматиметься цією проблемою. Це слідчі, оперативні працівники, прокурори, громадяни», - підкреслив Сергій Зюбаненко.

 Нагадаємо, "Трнополяни" писали раніше: У центрі Тернополя незаконне будівництво зупинили працівники поліції та військкомату (відео)

У Тернополі можуть поновити скандальне будівництво у центрі міста (відео)

Коментарі  

0 #6 Піговський 02.10.2023, 18:18
Даю відповідь, я злодіїв з..., а в людей не вкрав і така різниця між мною і злодіями які сидять в Підгороднянські й сільській раді і крадуть під час війни. Ще хочу щоб правоохоронні органи перевірили як і за скільки обійшовся об'єкт який куплений за гроші платників податків і в скільки обійшовся ремонт та скільки отримано відкатів, якщо на дитячому майданчику піскова яма коштувала 5000.00 грн.
Скарга
+1 #5 Чапрак 02.10.2023, 00:05
Піговський, досить коментувати самого себе. Заїбав вже, їй Богу...
Скарга
0 #4 односельчанин 01.10.2023, 09:50
Нарешті може вже цього лисого злодія і його бандитів які осіли в Підгороднянські й сільській раді нарешті візьмуть за одне місце і тоді повилазить все, зміна меж села, земельні ділянки роздані між своїми родичами, депутатами та за гроші, незаконне будівництво на чужій землі та інші злочини які вчиняє це злочинне угрупування. Цих биків які сидять в теплих кабінетах сільської ради потрібно відправити на фронт, а то всі вони приклеїлися до крісел тому, що прав надали їм багато, а відповідальност і нуль і тому творять чудеса.
Скарга
0 #3 Піговський 01.10.2023, 08:34
Нарешті може кримінальні провадження по незаконному будівництві та рейдерському захопленню землі депутатами, будівельниками та тими особами які сиділи в кріслах в органах влади та розробники документацій як на будівництво так на земельні ділянки будуть притягнуті до відповідальност і, а щодо с. Підгороднє то так пора садити всю цю гоп компанію злочинців і всі будівлі конфіскувати на житло для ранених та їх сімей і тоді менше буде потрібно виділяти з бюджету держави.
Скарга
0 #2 Правда 01.10.2023, 08:00
У всьому цьому бардаку винна одіозна прокурорша Тернопільської окружної прокуратури, яка цей бардак тримає в своїх руках. Пора відповідним органам братися за лобістів які сидять в кріслах і нічого не роблять.
Скарга
0 #1 Михайло 30.09.2023, 15:01
Що вивчати, просто витребувати рішення та інші документи і все розслідування, а подивіться як в с. Підгороднє на чужій землі (с/г призначення) красуються котеджі, житло депутатів, бізнес процвітає також депутатів і все сходить з рук. Потрібно не багато підняти декілька документів і злочинне угрупування яке сиділо в РДА. райраді та держгеокадастрі тепер осіло в Підгороднянські й сільській та творить чудеса такі, що в голову не налазить а поліція кримінальні провадження тримає роками.
Скарга

Додати коментарЗАРАЗ ОБГОВОРЮЮТЬ