Читайте нас в соціальних мережах

Суд зобов’язав УПЦ МП повернути державі Миколаївський собор у Кременці

П'ятниця, 16 червня 2023 11:43
Господарський суд Тернопільської області ухвалив рішення повернути Миколаївський собор з келіями у місті Кременець державному історико-архітектурному заповіднику.

Про це повідомляють на сайті Мінкульту.

Суд задовольнив позов Кременецько-Почаївського ДІАЗ та зобов’язав релігійну громаду парафії Святителя Миколая УПЦ МП усунути перешкоди в користуванні державним майном та повернути його заповіднику.

Нагадаємо, що 12 лютого 2023 року закінчився термін дії договору про безоплатне користування релігійною громадою УПЦ МП приміщенням Миколаївського собору та інших об’єктів, що є державною власністю.

Заповідник неодноразово повідомляв про закінчення терміну дії Договору та відсутність намірів щодо його продовження, у зв’язку зі змінами у законодавстві про оренду державного майна. У свою чергу, релігійна громада зверталася до Мінкульту щодо продовження дії угоди, але отримала відмову.

З 13 лютого 2023 року і по даний час громада незаконно, без будь-якої правої підстави, продовжує користуватися державним майном – пам’яткою архітектури національного значення. У зв’язку з цим, Кременецько-Почаївський державний історико-архітектурний заповідник звернувся до Господарського суду з позовною заявою повернути Миколаївський собор з келіями, зобов’язавши УПЦ МП вивільнити зайняті приміщення та підписати відповідний Акт приймання-передачі.

Додати коментарЗАРАЗ ОБГОВОРЮЮТЬ