Читайте нас в соціальних мережах

Форма у крові, трасу закрили, а швидка їхала 25 хв: нові деталі загибелі 14-річної спортсменки на санній трасі у Кременці

Субота, 27 травня 2023 17:00
Діанка Новосад Діанка Новосад
24 травня на території обласної дитячої спортшколи, що на Кременеччині сталася трагедія - під час тренування на дерев'яній санній трасі загинула 14-річна спортсменка Діана Новосад. 

"Тернополяни" писали, що під час спуску по санній трасі відламався фрагмент дерев'яної дошки і травмував 14-річну дівчинку. Ушкодження виявилися несумісними із життям – дев'ятикласниця загинула на місці події.

Тренування відбувалися під наглядом тренера закладу.

"Діана займалася близько року, була наполегливою, хотіла бути навіть вчителькою фізкультури, - відзначила Світлана Кравчук, тренерка дівчинки. - Перед тим ми провірили трасу, провірили санки, пройшлися трасою, почали тренування, хвилин 40-50 тренування йшло, тобто я також бігала від точки до точки, давала інформацію. Тут стався нещасний випадок. Швидка дуже довго не їхала, сестра дзвонила разів 3-4, і я дзвонила, мені кричали в трубку, що швидку вже визвали, я говорила, що важкий випадок. Швидка приїхала за 20-25 хвилин". 

Тренери відвели інших дітей з траси, щоб не травмувати. Та на жаль, дівчинка померла, її форма була вся у крові. 

У селі Жолоби, звідки родом спортсменка, кажуть, що дитина була дуже хороша і досі не можуть повірити, що сталося таке горе. 

Роботу траси, де сталася трагедія призупинили, тренування відмінили, а територію закрили. 

"База припинила роботу, є рішення слідчої групи і я їх виконую, поступила команда, що мала бути база закрита, є офіційне повідомлення, є наказ, далі чекаю дальших дій, які будуть прийняті слідчими, судом, і далі щось буду говорити", - розповів директор Кременецької обласної ДЮСШ "Колос" Анатолій Малищик. 

Місце трагедії поліція обгородила.

"На сьогоднішній день з'ясовано, кому власне ця санна траса належить, хто є відповідальним за її безпеку, наразі проводиться судово-медична експертиза тіла загиблої, щоб встановити причину смерті, це формальність, але вона має бути задукоментована, - зауважив Сергій Крета, керівник сектору комунікації ГУ НП у Тернопільській області. - На сьогоднішній день порушено кримінальне провадження за частиною другою статті 275 ККУ і проводиться розслідування (ред. порушення правил, що стосуються безпечного використання промислової продукції або безпечної експлуатації будівель і споруд, що спричинило загибель людей або інші тяжкі наслідки, карається виправними роботами на строк до двох років або обмеженням волі на строк до п’яти років, або позбавленням волі на строк від двох до п’яти років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років).

Санна траса у Кременці капітально ремонтувалася тільки один раз, усі останні роки її частково "латали". 

"Я була на роботі, подзвонила мені фельдшерка зі швидкої і сказала, Оксана, треба, щоб ти приїхала на санну трасу. Я приїхала, мене до неї не пустили, так як я мама, я відразу почала питати, що з моєю дитиною. Мені лікарка сказала, що немає вже її більше. Вже нашої Діанки немає, - зі сльозами на очах пригадала мама Діанки Новосад - Оксана. - Сказали просто, що не витримала вага, не витримала санну трасу дитина. Та як не витримала? Тепер я не знаю, хто має нести за це відповідальність, ось хто?!".

Лікарка розповіла про травми Діани. 

"При огляді - проникаюче поранення стороннім предметом, це був уламок дерев'яного бруска, який пройшов - стегно, черевну порожнину, грудну клітку з лівого боку. На жаль, на момент прибуття бригади, дитина вже була мертва", - відзначила Ганна Мончак, медична директорка центру екстреної медичної допомоги. 

Детальніше у сюжетах ІНТБ та Суспільне. Тернопіль. 


Коментарі  

0 #1 Правда 28.05.2023, 09:05
Цих горе керівників які відповідають та отримують дану споруду потрібно судити, а спортивне керівництво області повинно також нести відповідальніст ь за халатність і неналежний контроль за спорудами з підвищеною небезпекою, а то сидять в кабінетах і чекають хто принесе декілька гривень, а особливо цього керівника КОЛОСА Гунтика гнати і судити.
Скарга

Додати коментарЗАРАЗ ОБГОВОРЮЮТЬ