Чоловік придбав собі у Переходах маленьку занедбану глиняну хату у надзвичайно мальовничому місці, оповитому густими лісами. Там пан Олег щодня працює – щось підбілити, щось пошпаклювати, щось почати будувати, щось покосити. Крок за кроком йде до мрії по заздалегідь продуманому плану.
Поки що на фермі Олега Совича є два буйволи – чорний азіатський водяний буйвол та угорський сірий буйвол. Це дороговартісні та цінні породи. Чоловік каже, що на Тернопільщині він єдиний, хто взявся за таку справу. Чорних азіатських водяних буйволів в Україні всього є близько двох сотень, і один із них – у Чортківській громаді.
Пан Олег зізнається – працював кухарем, зварювальником, обвалювальником м’яса, водієм, оператором котельні, але водночас весь час займався тваринництвом. Каже, що, напевно, на світі більше немає людини, яка так любить тварин, як він. І переконаний – такою сферою повинен займатись лише той, хто по-справжньому любить це, а не лише бажає отримати прибуток. У дитинстві, поки всі мріяли про іграшки та інші захоплення, властиві малечі, він хотів одного – корови. І хоч ветеринарної освіти не має, знає про тварин усе і навіть більше. Це підтвердять, напевно, усі, хто з ним знайомий.
«Їздив у Закарпатську та Івано-Франківську області на буйволині ферми. Знайомився, розпитувався, навчався. Коли привіз на свою ферму першого буйвола – він був доволі кволим, мав авітаміноз. Я проколов його вітамінами, експериментую із кормами, зараз він виглядає зовсім іншим! Я знаю, що треба тварині», – із неабияким захопленням розповідає Олег Сович.
Фермер каже, що буйволи – це не лише цінне молоко, із якого виготовляють моцарелу, та мармурове м'ясо, а й цікавий екзотичний туристичний об’єкт у майбутньому.
«Мрію також із молока буйволиці робити моцарелу. А що, чому італійські монахи варили моцарелу, а ми у Чорткові не зможемо?!», - говорить він.
Після візиту міського голови Чорткова на господарство Олега Совича, на найближчому засіданні сесії депутати розглянуть зміни до «Програми комплексного розвитку та підтримки сільського господарства», щоб він теж зміг отримати щорічну дотацію на кожного буйвола у розмірі 3000 грн.



