Міський голова Хоросткова, що на Тернопільщині, Степан Гладун на власній сторінці у Фейсбук, повідомив що вчора, 25 грудня, у їхній громаді помер один із найстаріших жителів 106-річний Петро Федак.
"25 грудня 2022 року, на 106-ому році життя перестало битися серце великого життєлюба, найстаршого жителя Хоростківської громади - Федака Петра Федоровича. Висловлюю щирі співчуття рідним та близьким померлого з приводу непоправної втрати.Нехай Всемилостивий Господь прийме щиру душу і оселить там, де праведні спочивають. Царство Небесне! Вічна і світла пам'ять", - написав Степан Гладун.
До слова, єдиним секретом довголіття Петро Федак називав молитву. Чоловік мав тільки 6 класів освіти. До 3 класу був круглим відмінником. Потім навчився колеса до фіри майструвати. Тим і заробляв.
Чоловіка призвали до війська у 1944-му, коли повернулися «визволителі». Спочатку в «учебку». Потім пан Петро став командиром 82 мм міномета.
Був поранений. Перемогу зустрів у шпиталі в місті Сизрань побіля Куйбишева (тепер – Саратов).
"Після війни стали облаштовувати колгоспи, взяли мене завідувачем сінопунктом. Там проробив років п’ять. Якось викликали в контору, попросили попрацювати бригадиром. Нелегка то була робота: ходи попід хати, збирай людей... Поробив трохи, кажу, щось воно мені не подобається, - розповідав пан Петро при житті. - Взяли в заготзерно. Був такий директор Могильовський, каже: будеш заправляти машини. Працював там, доки те все не розлетілося".
Мешкав пан Петро у старшого сина разом з внучкою Ольгою, її чоловіком – місцевим парохом о. Іваном та трьома правнуками: Оксаною, Петрусем і Павлом.
Попри свій більш ніж поважний вік, разом з отцем доглядав невелику пасіку.
Чоловік мріяв дочекатися внука з війни. (Один з його внуків – Ярослав Федак третій місяць боронить Україну від російського вторгнення).
Співчуваємо рідним та близьким Петра Федака.