Читайте нас в соціальних мережах

Продаючи колеса до авто житель Тернопільщини втратив 9 тисяч гривень

Субота, 29 жовтня 2022 10:00
Жителі Тернопільської області майже щодня потрапляють в тенета аферистів.

Останні користаються нагодою і створюють оголошення про продаж чи купівлю саме тих товарів, які актуальні в ту чи іншу пору року: зима-осінь – це колеса, обігрівачі, весна-літо – велосипеди, сільгосптехніка або деталі до неї, бронювання приміщень для відпочинку та інше, наголосили у поліції Тернопільської області.

Повірив шахраєві та втратив гроші житель Тернопільського району. Чоловік розмістив оголошення про продаж автомобільних коліс. З ним зв'язався потенційний покупець. Вони обговорили суму і невідомий погодився оплатити товар.

«Згодом покупець перетелефонував і розповів продавцеві, що потрібно на сайті ввести деякі особисті дані, аби він міг скинути гроші. Житель області перейшов, як згодом стало відомо на фішинговий сайт, ввів реквізити і як результат – втратив понад 9 тисяч гривень. Як тільки він отримав смс, що з його картки зникли гроші, потерпілий звернувся до поліції», - розповіли правоохоронці.

Поліцейські встановлюють особу зловмисника і нагадують, що не варто відкривати посилання від незнайомих співрозмовників, проходити авторизацію на сторонніх сайтах, а також надавати платіжні дані. Саме на фішингових сайтах шахраї отримують доступ до ваших персональних даних.

Пам'ятайте, домен сторінки захищеного або оригінального сайту має починатися з https:// а не з http:// та в адресній стрічці браузера відображається символ безпечного з’єднання - замка з замкнутою дужкою). Але ознака захищеного з’єднання не завжди гарантує безпеку сайту.

Справжні сайти зазвичай маскують введення паролів та карткових реквізитів (наприклад, зірочками) або використовують віртуальну клавіатуру, фішингові сайти – ні.

Додати коментарЗАРАЗ ОБГОВОРЮЮТЬ