Читайте нас в соціальних мережах

Спецпогашення марок, конвертів та презентація книги: у Тернополі відзначають 150-тиріччя від Дня народження Соломії Крушельницької (ФОТО)

П'ятниця, 23 вересня 2022 14:32
Сьогодні, 23 вересня, у Тернополі відзначають 150-та річниця від Дня народження видатної української оперної співачки Соломії Крушельницької.

З нагоди ювілейної дати у бібліотеці-музеї «Літературне Тернопілля» відбулося спеціальне погашення марок і конвертів поштовим штемпелем «Файне місто Тернопіль».

Також у Тернопільському прес-клубі відбулася презентація нової книжки поета, прозаїка та культурно-громадського діяча Василя Ярмуша (1940-1976). До видання, яке впорядкувала донька письменника, увійшли твори, присвячені українській зірці світової опери – драматична поема «Соломія Крушельницька» та новела «Соломія».

«150-тий ювілей від Дня народження нашої землячки, геніальної української оперної співачки Соломії Крушельницької – свято дійсно всесвітнього масштабу. Сьогодні від Сполучених Штатів Америки до Європи возвеличують пам'ять українки, яку ще за життя визнали найвидатнішою співачкою світу. Сучасники обдаровували її величними епітетами: «оперний Олександр Македонський», «Наполеон співу», – наголосив міський голова Тернополя Сергій Надал. – Соломія Крушельницька  ніколи не забувала про рідний Тернопіль, прославляла наше місто у світі. Адже саме Тернопіль дав їй дорогу у велике мистецтво. У 1883 році на Шевченківському концерті у Тернополі відбувся перший прилюдний виступ Соломії, яка співала в хорі товариства «Руська бесіда». Саме у  Тернополі Соломія Крушельницька познайомилася з театром. Вона навічно увійшла в історію мистецтва та світового співу. Дякуємо сьогодні авторам ескізу, спілці філателістів за те, що створили поштову марку, яка розлетиться по всьому світу. Завдяки їй світ вкотре буде підтримувати та вшановувати Соломію Крушельницьку, наше місто і нашу країну».

Наклад спеціальної поштової продукції – колекційний. Зокрема, випущено 112 одиниць конвертів та 40 марок. Автор ескізів конверта, марки й пам’ятного штемпелю – відомий художник Олег Кіналь.

Під час заходу також відбулася презентація артбуку, присвяченого Соломії Крушельницькій, який у хронологічному порядку розповідає про життєвий та творчий шлях великої українки. Створили його працівники центральної міської бібліотеки Тернополя.

 

solomiia_krushelnycka1.jpg

solomiia_krushelnycka2.jpg

solomiia_krushelnycka3.jpgsolomiia_krushelnycka4.jpg

solomiia_krushelnycka6.jpg

solomiia_krushelnycka5.jpg

 

Додати коментарЗАРАЗ ОБГОВОРЮЮТЬ