Читайте нас в соціальних мережах

Військовий з Тернопільщини представив фільм, який переміг у декількох номінаціях на Міжнародному фестивалі

Понеділок, 22 серпня 2022 19:30
Фільм, у якому знявся кіборг з Тернопільщини Ярослав Гавянець, переміг на ще одному кінофестивалі.

Про це розповів сам військовий. Чоловік каже, що "Синдром Гамлета" переміг у декількох номінаціях на Міжнародному кінофестивалі у Локарно в Швейцарії. Ярослав також їздив його представляти, пише Суспільне. 

Фільм польської режисерки Ельвіри Нєвєри та Пьотра Росоловського "Синдром Гамлета" розповідає про молоде покоління українців і те, як війна та події 2013-2014 років вплинули на їхнє життя.

В сюжеті стрічки – група молодих людей, котрі готують виставу про самих себе, про свої страхи, травми, сумніви і мрії. Один із головних героїв – кіборг з Тернопільщини, Ярослав Гавянець. У 2014 році він боронив Донецький аеропорт, потім потрапив в полон бойовиків.

"Я не грав себе. Ми були сконцентровані на виставі, хотіли зробити хорошу виставу і те, що біля нас були камери, ми навіть не помічали. Вистава також мала успіх і відгуки, і в Познані на фестивалі ми виграли, як краща вистава. Через те вийшов такий сильний фільм, через те, що ніхто нічого не грав, все було по-справжньому. Це зробило такий серйозний ефект, що глядач співпереживає нам і повністю занурюється в наші історії", – каже Ярослав Гавянець.

Стрічку розпочали знімати в 2020 році і закінчили незадовго до початку повномасштабного вторгнення російських військ в Україну, каже Ярослав. У червні цей фільм представили на Міжнародному Краківському кінофестивалі. Там стрічка перемогла у трьох номінаціях. А днями в Швейцарії, на кінофестивалі в Локарно, відбулася міжнародна прем’єра фільму. Там вона отримала ще дві відзнаки.

"Публіка дуже близько до серця прийняла наш фільм. В Кракові після фільму оплески стоячи були довгі, п’ятихвилинні, так само і в Швейцарії. І в Кракові ми зайняли перше місце, як кращий документальний фільм Польщі, і в Локарно ми теж зайняли перше місце в двох номінаціях, як від журі самого фестивалю, як найкращий фільм документальний в секції, так і від кінокритиків незалежних, як найкращий документальний фільм кінофестивалю", розповів Ярослав Гавянець.

Ярослав каже, зараз він служить у лавах Збройних Сил України. На презентацію стрічки приїхав, щоб розповісти про війну.

"Командування мене відпускає на презентації фільму, тому що це великі, серйозні міжнародні майданчики, де я можу актуалізувати проблему. Я говорю людям, щоб вони не звикали до війни, бо привикання починає породжувати деяку байдужість. Що нам потрібна допомога всього міжнародного суспільства, щоб перемогти Росію", – відзначив військовослужбовець.

Ярослав Гавянець каже, фільм "Синдром Гамлета" планують показати також в США, Австралії та Латвії.


ОСТАННІ НОВИНИ

Додати коментар