Читайте нас в соціальних мережах

Отруйна і швидко розмножується, – мешканців Тернопільщини попереджають про небезпечну рослину

Середа, 17 серпня 2022 20:30
На Тернопіллі, крім борщівника, поширюється ще одна небезпечна рослина.

Йдеться про ваточник сирійський – злісний бур'ян, який важко піддається хімічному чи механічному знищенню, завдяки чому швидко розмножується.

Як розповіли фахівці природного заповідника "Медобори", рослина гарно пахне та володіє цікавим і незвичайним виглядом, однак є отруйною для домашньої худоби. Походить із Північної Америки. Цвіте в липні-серпні, плодоносить у вересні.

"У ґрунті насіння ваточника сирійського може зберігати життєздатність протягом трьох років. Одна рослина утворює 2-3 тис. і більше насінин. Коренева система виду дуже потужна, здатна проникати в землю на 4-5 метрів, для пошуку води і поживних речовин.

Кажуть, цей бур'ян "розумний", він "самоорганізовується" – зростає так, немов його хтось насіяв рядами. Там, де з'являється ваточник сирійський, зникають всі культури і бур'яни", – зазначили у заповіднику.

Рослина викликала нові проблеми на полях України. Великі кущі, висотою до півтора метра, сильно пригнічують культурні рослини. Наявність в посівах ваточника сирійського навіть в незначних кількостях призводить до втрати врожаю.

Експерти кажуть, що наразі вплив рослини не можна назвати критичним. Однак вона відноситься до "складних" карантинних бур’янів, з яким борються аграрії.

Фахівці вважають, що простих рішень у боротьбі з ваточником сирійським на сьогодні не існує. Більше шансів перемогти бур'ян на його початкових стадіях.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На Тернопільщині цвіте небезпечна та отруйна рослина, до якої не можна торкатись

 

 image_1.png

Asclepias_syriaca_prg_2.jpg

Додати коментарЗАРАЗ ОБГОВОРЮЮТЬ