Дану проблему у мережі Фейсбук озвучив місцевий житель Сергій Сінкевич.
"Це - майже "об'єднані" дев'ятиповерхівки Коновальця,2 і Рєпіна,16. Кажу - "майже", бо між ними знаходиться невеличкий прохід, яким щодня користуються сотні, а може - й тисячі тернополян... А над цим проходом - догори, на весь дев'ятиповерховий метраж - висять, покладені одна на одну, бетонні декоративні плити. Може це і прикрашає житловий "пейзаж". Можливо, комусь навіть подобається. Можливо. Але, -відзначив Сергій Сінкевич. - У свій час 17 років мешкав на "Канаді". І, щоб ви знали - завжди оминав цей прохід "десятою дорогою".
34 роки тому тернополянин став свідком як далі декоративні плити обвалились при землетрусі.
"У 1988-ому у складі тернопільського рятувального загону три тижні, після страшного землетрусу, розгрібав завали і витягував загиблих у "спальному" мікрорайоні "Вартбах", вірменського міста Ленінакан. Тоді майже всі радянські архітектурні проекти штампувались за "типовим" принципом, і тодішній "Вартбах" був практично копією нашої "Канади"... Так от, повірте, на власні очі бачив - у тих "панельках", які після поштовхів, якимось дивом (було кілька таких) все-таки встояли - у першу чергу обвалились сходові "марші" всередині, і такі от - декоративно-кам'яні "прикраси" - зовні", - наголосив пан Сергій.
Як відзначив Сергій Сінкевич, зараз війна, і "розхитати" конструкцію може не тільки якийсь випадковий землетрус, а й рашистська ракета.
"А якщо саме у цей момент під "декорацією" будуть перехожі? Може бути біда.Переконаний, що житлово-комунальна служба мала б демонтувати цю "красоту". Думаю, мешканцям "Канади" вона на фіг не потрібна", - підсумував чоловік.
У коментарях користувачі підтримали ініціативу щодо демонтажу даних плит.
Ці конструкції є елементами блокування, вони бувають різні на вигляд, такі будинки, якщо дотримано норм та законів мають мати один адресний номер. Ту ж функцію виконує звичайна балка між двома будинками (блоками). А оскільки це рахується один будинок, а не окремі, одразу у проєктанта та експлуатуючої організації зникає потреба у дотриманні величезної кількості вимог норм, законів та інших підзаконних актів, зокрема з пожежної безпеки, санітарних норм, і багато іншого, а їх сотні, зокрема майнові. Обов'язкова компенсація цих вимог, зокрема з безпеки, (у разі визнання такого блоку окремим будинком після демонтажу елемента блокування ) набагато, в рази, або десятки разів дорожча ніж звичайний демонтаж декору елементу блокування. Однак показані на світлині будинки є небезпечними для людей, котрі проходять близько їх стін через можливе падіння лицювальних плит, завдяки злочинній бездіяльності експлуатуючих організації котрі не приймають ніяких заходів щодо ремонту їх кріплення та уникнення збільшення тепловтрат зовнішніх стін будинків.
На днях фотографував схожу бетонку за Укрексімбанком. Їх реально купа, тримаються на чесному слові...
А скільки таких "прикрас" по всьому місту?... Ніколи не розуміла навіщо це і як ЦЕ може прикрасити будинок?
Ресурс таких будинків 50 років, перша 9поверхівка здана в 1977, тобто через 5 років їх по ланцюговій реакції всі необхідно буде демонтовувати повністю, а не лише бетонні плити і плитку яка від вітру відвалюється