Читайте нас в соціальних мережах

В Україні на 25% «злетів» курс долара

Четвер, 21 липня 2022 16:50
Нацбанк України зафіксував новий офіційний курс долара США. На зараз він становить 36, 5686 грн/дол. США. Це на 25% більше від попередньо встановленого курсу.

 

Таке рішення ухвалене на фоні економічного стану України під час війни та зміцнення долара США. В НБУ запевняють: корекція збільшить приплив і продаж валюти та дасть змогу стабілізувати очікування від чергових змін курсу. Натомість на прискорення темпів підвищення цін матиме лише обмежений вплив.

Офіційний курс гривні до долара США й надалі є фіксованим. За умов високої невизначеності, зумовленої війною, фіксований офіційний курс до долара США є основним якорем стабілізації очікувань та ключовим засобом виконання пріоритетних цілей НБУ. Вони полягають у забезпеченні цінової та фінансової стабільності, що є важливою передумовою відновлення економіки. 

 "Фіксація курсу гривні на рівні 29,25 грн за 1 дол. США на початку війни допомогла забезпечити стабільну роботу фінансової системи. Механізм фіксації курсу є стабілізатором економіки в поточних умовах. Війна триває вже майже п'ять місяців, за які відбулися суттєві зміни в нашій та світовій економіці. В таких умовах офіційний курс гривні на рівні 24 лютого вже не відповідає реаліям та поступово втрачає роль якоря для очікувань.

 Ураховуючи це, Національний банк здійснює разову корекцію офіційного курсу гривні до долара США та фіксує його на рівні 36,5686 грн/дол. США. Новий рівень курсу стане якорем для економіки та додасть їй стійкості в умовах невизначеності. Продовження політики фіксованого курсу дасть змогу Національному банку зберегти контроль за динамікою інфляції, а також підтримувати безперебійну роботу фінансової системи. Це ключова передумова стабільного функціонування економіки, що є життєво необхідним в умовах війни", – наголосив Голова НБУ Кирило Шевченко.

Крім того, Нацбанк України запровадив низку змін, які стосуються карткових розрахунків. Зокрема, до них відноситься:

▪ ліміт на зняття готівки валютою з гривнених карток за кордоном змінено з місячного на щотижневий. Він становитиме 12,5 тисяч гривень у валютному еквіваленті на 7 календарних днів. Це, як і раніше, становитиме 50 тисяч гривень на календарний місяць;

▪ ліміт на перекази з картки на картку за кордон із гривневих платіжних карток українських банків зменшено зі 100 тисяч до 30 тисяч гривень;

▪ встановлено щомісячний ліміт на розрахунки за кордоном з використанням гривневих платіжних карток українських банків - він становитиме 100 тисяч гривень в еквіваленті для всіх рахунків у національній валюті.

Також із 25 липня 2022 року скасовано дозвіл для комерційних банків купувати готівкову гривню в іноземної фінансової установи за безготівкову іноземну валюту.

"Національний банк продовжує “стояти на вартіˮ курсової стабільності та вживає необхідних заходів для збалансування кон'юнктури валютного ринку. Усі запроваджені з початку війни обмеження є тимчасовими заходами. Водночас зараз вони дають змогу економіці вистояти у війні та сприятимуть швидшому її відновленню після нашої Перемоги", – зазначив Голова НБУ.

ОСТАННІ НОВИНИ

Додати коментар



ЗАРАЗ ОБГОВОРЮЮТЬ