Щодня сотні людей приходять під двері установи, щоб зайняти чергу і написати заяву на повернення грошей за переплачений газ.
Жителі Тернопільщини займають «живу» чергу, оскільки електронної не передбачено. Приходять з 6 години ранку.
«Я приїхав близько 9-ої години ранку, люди – ще швидше. Є і такі, які стоять від 6-ої години», – розповів «Файному місту» тернополянин Володимир Михайлович.
Причиною ажіотажу і значних черг стало те, що за наказом Міненерго з 1 травня до реєстру клієнтів «Нафтогаз» автоматично долучились понад 10 мільйонів українських домогосподарств.
Під час перерахунку виявили, що значна частина людей здійснила переплату за травень. Автоматичний підрахунок у ДП «Газпостач» зробити не можуть, тому людям доводиться приходити особисто з документами й писати відповідні заяви.
За словами директорки підприємства Галини Голоюхи, заяви про повернення коштів подали вже понад 5 тисяч тернополян.
«Питання повернення залишків переплат, нарахованих сум пільг і житлових субсидій слід розв’язувати, звернувшись до попереднього постачальника. На жаль, дієвого механізму переведення коштів між компаніями не існує» - пояснили у ГК «Нафтогаз».
Споживачі ГК «Нафтогаз» будуть отримувати послуги на умовах річного тарифного плану «Фіксований» за однією з найвигідніших цін на ринку — 7,96 грн/м3 (з ПДВ, без вартості транспортування).
У соцмережах тернополяни обурюються, що доводиться стояти у чергах, аби забрати вчасно оплачені гроші за газ.
Галина Петрик: «Люди стоять щоб оформити повернення коштів від Тернопільгаз оплату за травень . Бо у травні газ постачав Нафтогаз, а оплату забрав Тернопіль газ, і ті що оплатили вчасно тепер мають ще проблеми! Виграють завжди боржники»
Alex Ivanenko: «Фактично ці підари наказують тих людей, які своєчасно платили за газ, а тепер змушені вистоювати черги, щоб повернути свої гроші!»
Дмитро Сан: «Стидоба…люди мають витрачати свій час за вчасно оплачені послуги…»
Марія Говенко: «Якщо взяти гроші за трубу, то не треба ніяких документів, ні згоди, а понаробляли бабла в свої кишені, то треба моєї згоди. А іногородні, не тернопільські, то куди йти?»
Тетяна Олегівна: «Тому, що всіх перевели на Нафтогаз. А люди за останній місяць оплатили за Газпостач. Тепер повертають свої кошти, прийняти рахунки вони могли, а перевести кошти ні».
У ГК «Нафтогаз України» підготували розяснення на найпоширеніші запитання від нових клієнтів:
Чи потрібно подавати додаткові документи для переходу?
Ні, адже перехід від попередньої газопостачальної компанії відбувся автоматично. Водночас споживачам радять звернутися до контакт-центру Товариства для актуалізації контактної інформації - +38 066 300 2 888; +38 098 300 2 888; +38 093 300 2 888.
Чи були збережені пільги після зміни постачальника?
Так, зміна постачальника не вплинула на наявні пільги споживача.
З якої дати слід оплачувати рахунки?
Розрахунок за газ, спожитий з 1 травня 2022 року, має бути здійснений на рахунки ГК «Нафтогаз України». Оплати за газ, отриманий до 30 квітня 2022 року, мають здійснюватися на рахунки попереднього постачальника.
Що робити з переплатою за спожитий газ?
Споживачам, які станом на 1 травня 2022 року мали переплати, потрібно здійснити такі дії:
-написати заяву на повернення переплати;
-додати копію паспорта (1-6 сторінки), ідентифікаційного номера, квитанції про помилкову оплату, довідку з банку з реквізитами карткового рахунку (може бути автоматично згенерована у мобільному додатку банку, повинна містити IBAN карткового рахунку);
-надіслати пакет документів на адресу для листування попереднього постачальника.
Що робити, якщо попередній постачальник продовжує надсилати рахунки?
Споживачі отримуватимуть два окремі платіжні рахунки.
- Перший – від ГК «Нафтогаз України» за спожитий газ.
- Другий – від місцевих операторів газорозподільних мереж (операторів ГРМ) за його транспортування.
Водночас громадян просять інформувати про зловживання з боку попередніх газопостачальних компаній. Наприклад, якщо вони продовжують надсилати рахунки чи вимоги оплатити послуги споживання газу, починаючи з 1 травня 2022 року.
Про такі випадки ГК «Нафтогаз України» просить повідомляти листом на [email protected].
Чи зберігся номер особового рахунку?
Ні, оскільки компанії використовують різні інформаційні системи. Дізнатися номер особового рахунку можна такими способами:
-на сайті www.gas.ua на сторінці «Дізнатись номер рахунку»;
-у чатботах GASUA у Viber, Telegram та NaftogazGasSupply у Facebook Messenger;
-на квитанції, яку доставить Укрпошта;
-у контакт-центрі Товариства +38 066 300 2 888; +38 098 300 2 888; +38 093 300 2 888.
Як оплатити послуги спожитого газу?
Пропонують кілька зручних способів оплати рахунку:
- онлайн в особистому кабінеті споживача на my.gas.ua;
- у чатботах GASUA у Viber, Telegram та NaftogazGasSupply у Facebook Messenger;
- через сайти та мобільні застосунки банків;
- за допомогою платіжних систем (Portmone, LiqPay, EasyPay, iPay).
Особисто: через платіжні термінали самообслуговування; у відділеннях банку, Укрпошти або «Нової пошти».
Усі споживачі можуть отримати додаткову інформацію та консультації, звернувшись на електронну скриньку [email protected] або до контакт-центру Товариства «Нафтогаз України»: +38 066 300 2 888; +38 098 300 2 888; +38 093 300 2 888.