Впродовж двох тижнів дослідники місцевого краєзнавчого музею шукатимуть на території смт предмети минулих епох.
Археологи кажуть, що шлях артефакта із "глибини віків" до експозиції – це довгий і клопіткий процес, який може тривати від кількох місяців до декількох років, чи навіть десятиліть.
"Саме зараз, за результатами Залозецької археологічної експедиції, збагачується археологічний фонд музею. Знахідки виявлені в ході досліджень миються, клеяться, описуються, складається інвентарний опис. Деякі предмети чекає ще й реставрація і консервація, після чого вони займуть своє місце у музейній вітрині!
Наразі, маємо чудову підбірку люльок, монет, кафлю, посуду скляного і керамічного ХVII-ХVІІІ ст., що характеризують побут і матеріальну культуру жителів давнього містечка Заложці!" – розповіли у краєзнавчому музеї Залізців.
Нагадаємо, що розкопки в селищі проводять не вперше. Раніше археологи знайшли на території населеного пункту шкіряний пояс ХVІІ ст., бронзовий перстень із так званим орнаментом "роза вітрів", який широко зустрічається на пам'ятках Козацької доби ХVІ-ХVІІ ст., керамічні люльки, полив'яні миски, кухлі та скляні кубки. Усі вони поповнили експозицію місцевого музею.
Зазначимо, що Заложцями смт називалося до 1992 року. Розташоване за 35 км на північ від Тернополя.
Містечко виникло в кінці 15 століття, а на початку 16-го отримало Магдебурзьке право. Нині селище багате на археологічні пам'ятки доби пізньої бронзи.
Раніше у селі Чистопади Залозецької селищної громади виявили стоянку первісних людей, яка датується періодом 35-40 тис. років до нашої ери.
Фото: Залозецький краєзнавчий музей / Facebook