Читайте нас в соціальних мережах

У сусідньому з Тернополем Івано-Франківську відмовились від російських музики та серіалів

П'ятниця, 10 червня 2022 16:00
фото Павло Пивовар фото Павло Пивовар
Депутати Івано-Франківської міської ради закликали відмовитись від російської музики, серіалів та будь-якої непрямої підтримки країни-агресора.

В Івано-Франківську 10 червня відбулась позачергова 25-а сесія міської ради, на якій депутати проголосували за звернення до  Президента України та Голови Верховної Ради України щодо  частки пісень державною мовою в музичних радіопрограмах і радіопередачах та заборони відтворення музичної продукції походження держави-агресора.

Нагадаємо, нещодавно міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків доручив опрацювати питання встановлення нових норм порядку організації  вуличних мистецьких виступів у місті. На черговому засіданні виконавчого комітету проголосували за новий порядок, в якому, зокрема, не допускається публічне виконання творів російською мовою, в тому числі які можуть спричинити розпалювання міжнаціональної, етнічної, расової чи релігійної ворожнечі та ненависті, або ж дискримінації прав та свобод людини, чи мають нецензурний характер.

"Адже російськомовна продукція, незалежно якого змісту, не повинна лунати в наших містах, особливо зараз. Контролювати виконання цих вимог буде Муніципальна інспекція та правоохоронні органи", 
- написав на своїй ФБ-сторінці Руслан Марцінків.

А на сесії міської ради депутати проголосували за звернення щодо заборони в Україні відтворення музичної продукції походження держави-агресора. 

Текст звернення:

"Ми, депутати Івано-Франківської міської ради, висловлюємо гостре занепокоєння з приводу продовження використання медійної та друкованої продукції походження держави-агресора у сфері телерадіомовлення, культури та мистецтва. 

Події останніх років прямо вказують на зв'язок між обсягом використання російської мови в публічному просторі і рівнем сепаратистських настроїв населення, сприйняття ним інформаційних атак і маніпуляцій з боку Росії. Особливо важливим є поширення української мови в ефірі музичних радіостанції, оскільки їх слухацькою аудиторією є переважно молоді люди. 

Зараз вже усі переконались остаточно, що російські фільми та музика несуть ядовиті програми поведінки, отруєні цінності та садистські меседжі. По-іншому не можна пояснити поведінку недолюдків-окупантів, які виросли під впливом цієї культури та влаштували звірські розстріли мирних громадян та мародерства в наших містах. «Руській мір» заходить спочатку в голову, а вже потім окуповує території та ґвалтує дітей! 


Україні, яка з великими потугами саме зараз дала хід об’єднавчим процесам всередині суспільства, єдина державна мова потрібна як засіб забезпечення політичної єдності. Ми переконані, що лише зважений державницький підхід до мовної політики та заборона використання медійного продукту держави-агресора в Україні стане запорукою для зміцнення єдності нашої держави. 


Закликаємо всіх відмовитись від російської музики, серіалів та будь-якої непрямої підтримки країни-агресора, а також закликаємо підтримати зареєстрований у Верховній Раді законопроект «Про внесення змін до деяких законів України щодо частки пісень державною мовою в музичних радіопрограмах і радіопередачах та заборони відтворення музичної продукції походження держави-агресора». Відповідне рішення щодо заборони публічного виконання творів російською мовою, в тому числі, які можуть спричинити розпалювання міжнаціональної, етнічної, расової чи релігійної ворожнечі та ненависті, або ж дискримінації прав та свобод людини, чи мають нецензурний характер, виконавчий комітет Івано-Франківської міської ради уже ухвалив на території громади. Тепер черга за всією Україною".

"Тернополяни" писали, що заборонили співати російські пісні та виступати напідпитку: у Тернополі встановили правила для вуличних музикантів.

Додати коментарЗАРАЗ ОБГОВОРЮЮТЬ