Жінка побачила на одному з сайтів інформацію про надання допомоги внутрішньо переміщеним особам під час воєнного стану – 6500 гривень.
Потерпіла виконала інструкцію, зазначену в дописі. Вказала не лише номер банківського рахунку, а й конфіденційну інформацію.
«За певний проміжок часу їй надійшло сповіщення про списання з її електронного гаманця 30 997 гривень. Проводяться розшукові заходи аби встановити злочинців», - розповіли у відділі комунікації поліції Тернопільської області.
За даним фактом відкрито кримінальне провадження відповідно до частини 1 статті 190 (шахрайство) ККУ.
Поліцейські закликають громадян бути пильними та радять отримувати інформацію, особливо з приводу фінансових виплат, лише з офіційних джерел.
Також відома ще одна шахрайська схема, у яку часто потрапляють довірливі громадяни.
«У соцмережах розповсюджують фейкове повідомлення про термінову «перевірку карток» під приводом виплати допомоги від держави. У повідомленні шахраї пропонують клієнтам для «перевірки» картки перейти за посиланням на фішинговий сайт для крадіжки фінансових даних. У жодному разі не переходьте і не даруйте шахраям персональні дані! Інформацію про справжні державні виплати та порядок їх отримання ви побачите на офіційних сторінках та каналах банку», - повідомляє ПриватБанк.