Читайте нас в соціальних мережах

У Чорткові відреставрували замкову вежу ХІV століття

П'ятниця, 04 лютого 2022 17:40
У замку в Чорткові відреставрували оборонну вежу.

Дах споруди вкрили автентичною черепицею. Наразі в замку тривають відновлювальні роботи. Про це розповів генеральний директор Національного заповідника «Замки Тернопілля» Анатолій Маціпура, пише Укрінформ.

 «Реставраційні роботи, на які, у межах програми «Велика реставрація», передбачено 14 млн грн, тривають з минулого року. Спеціалісти-реставратори з Кам’янець-Подільського консультують наших будівельників в облаштуванні консерваційного даху площею у 2 200 кв м. Він має вберегти фортифікаційні стіни від подальшого руйнування. Накрили автентичною черепицею одну із веж. На основі збережених старих мап та креслень відтворили фрагменти зруйнованих стін, на що використали майже 3 тис. куб. м кладки з місцевого каменю-пісковику», – сказав Маціпура.

За його словами, перший етап консерваційно-реставраційних робіт завершать на початку цього літа, коли відзначатимуть 500-річчя Чорткова. Тоді на замчищі відбудеться низка святкових заходів із реконструкцією історичних подій, пов’язаних із місцевою твердинею.

Довідково. Чортківський замок тривалий час був резиденцією українських магнатських родів Гольських та Потоцьких, а тепер входить до Національного заповідника «Замки Тернопілля».

У складі заповідника, крім архітектурного комплексу Збаразького замку XVII ст, церква Преображення Господнього 1600 року, ансамбль споруд монастиря ордену отців Бернардинів та ще 10 замків у Тернопільській області.

1643978439 219

Додати коментар