Читайте нас в соціальних мережах

У Тернополі нагородили лауреатів премії братів Лепких

Неділя, 23 січня 2022 14:00
У Тернополі вручили Всеукраїнську літературно-мистецьку премію імені братів Лепких п'ятьом громадським та культурним діячам.

Про це розповів член громадської ради з присудження цієї премії Михайло Андрейчин, пише Суспільне.

Михайло Кузів отримав премію Братів Лепких за внесок в українське образотворче мистецтво, а також за популяризацію творчості Богдана Лепкого в малярстві.

"Хто народився на Бережанщині – чує мову братів Лепких, коли звучить їхнє ім’я. Це щось таке рідне і близьке. Одразу виникає почуття гордості, але і відповідальності. Мої дід і прадід були сусідами Лепких. Родини наші спілкувалися. Це давало поштовх до творчості, до любові до свого краю і до творчості братів Лепких", – розповів Кузів.

За ті ж заслуги премію отримав художник, брат Михайла Кузіва, Олег Кузів, який не був на врученні. Так само не зміг приїхати на вручення і письменник Віктор Палинський зі Львова.

Доктор історичних наук України, голова Тернопільської асоціації релігієзнавців Ярослав Стоцький отримав відзнаку за серію наукових та науково-популярних книг із релігієзнавства, краєзнавства та поетичних збірок.

"У мене виникла така ідея, своєрідна мета – дослідити творчість Богдана Лепкого в поетичному контексті. Ця праця має робочу назву "Релігійна поетика у творчості Богдана Лепкого", – каже Стоцький.

Ще один лауреат – краєзнавець, колекціонер, кандидат економічних наук, Михайло Тимошик. Нагороду він отримав за те, що ініціював звернення депутатів облради до Верховної Ради України відзначити 150-річчя Богдана Лепкого на державному рівні. За словами Михайла Андрейчина, серед кандидатів на премію було 7 культурних та громадських діячів:

"Ми керувалися безпосередньо даними про творчий доробок кожного майбутнього лауреата, брали до уваги індивідуальні особливості творчого досягнення, чим відрізняється від подібних розробок, творів ця людина, що принципово нового вона вносить у нашу культуру в цілому, літературу мистецтво і науку".

Адрейчин каже, премія братів Лепких заснована у 1991 році редакцією журналу "Тернопіль". Нею нагороджують людей, які зробили внесок у розвиток української культури. Серед лауреатів – Ігор Герета, Олександр Устенко, Ярослав Омелян. До громадської ради входить 14 осіб. Це письменники, науковці, журналісти та художники.

Брати Богдан і Левко Лепкі – українські громадсько-політичні та літературно-мистецькі діячі Тернопільщини 19-20 століття. Вони написали пісню "Журавлі". Богдан – текст , а Левко – музику. Богдан Лепкий автор понад 80 книнг, Левко Лекпий є автором стрілецьких пісень, зокрема "Гей, видно село", "Бо війна війною".

Коментарі  

0 #1 Віктор 26.01.2022, 16:07
Минулорічна інформація))) Неуважні
Скарга

Додати коментарЗАРАЗ ОБГОВОРЮЮТЬ