Читайте нас в соціальних мережах

Поради тернополянам:  що зробити, аби ялинка довго стояла і не обсипалася?

Субота, 01 січня 2022 17:49
Новорічна ялинка - це та частина різдвяної казки, яка робить свято у всіх сенсах яскравішим і світлішим. Запах живої ялини ні з чим не зрівняється! Але вже зараз деякі тернополяни нарікають, що змушені знову купляти нову ялинку, бо та, яку поставили ще до Миколая, обсипалася.

То як же зробити так, щоб ялинка стояла довго? Є кілька простих хитрощів, які потрібно взяти на замітку. Ми розповімо вам про дешеві та дієві лайфхаки.

Головна проблема живої ялини або сосни – це втрата голок. Вони розлітаються по всій кімнаті, і багато господинь скаржаться, що вимітати їх із усіх куточків будинку доводиться потім мало не до березня-місяця.

Скільки днів стоїть справжня жива новорічна ялинка? Як відомо, життя новорічних зелених красунь недовге:

  • ялина починає скидати хвою максимум на 10-й день;
  • сосна - красується близько 12-14 днів;
  • ялиця є рекордсменом серед "вічнозелених" - 14 днів.

Чому у ялинки жовтіють і облітають голки - що робити з ялинкою після покупки? Насправді запобігти цьому можна ще на етапі покупки: варто попросити продавця прямо при вас обрізати стовбур дерева. Або зробити це вдома самому. Це як із підрізуванням стебел у квітів: свіжозрізаний стовбур буде краще вбирати вологу з підставки з водою - і, відповідно, саме дерево довше залишиться свіжим і зеленим.

Також потрібно пам’ятати, що дерево не варто заносити в тепле приміщення відразу після покупки: варто на кілька годин залишити його в коридорі, на балконі або в підвалі. Оптимальна для поливу вода кімнатної температури. Крім того, саму ялинку не можна ставити поруч із батареєю: найкраще дерево зберігається в приміщенні, де температура не вище 20-22 градусів тепла.

Ще один важливий момент —  не варто вибирати для прикрашання ялини або сосни гірлянди зі звичайними ліхтариками — краще використовувати світлодіодні: вони виділяють менше тепла.

А що додати в воду, щоб ялинка довго стояла? Можна самому зробити розчин: додати у воду сіль разом із цукром – і у вас є готове добриво для ялинки або сосни.

Пропорції на відро наступні: сіль - на кінчику ножа або одна третина чайної ложки (одна щіпка), цукор - столової ложки вистачить, аспірин - одна таблетка. Іноді ще додають кілька мідних монет.

Якщо більше довіряєте готовим сумішам, то в воду рекомендується додати такі стимулятори, як "Циркона", "Органік баланс", "Епін", деякі вибирають "Рибав-Екстра". У цьому випадку кількість речовини визначається згідно з інструкцією.

Найкращою основою вважається пісок (причому вологий, його періодично поливають), але і такий наповнювач відра для ялини або сосни можна замінити – гравієм або звичайною землею.

Ще один невеликий лайфхак: замість підставки або відра з піском можна у відро з ялиною поставити по колу пластикові пляшки, наповнені водою (для ваги). У центр між пляшками і встановлюють ялинку - а довкола усе декорують шматками тканини.

ОСТАННІ НОВИНИ

Додати коментар



ЗАРАЗ ОБГОВОРЮЮТЬ