До чоловіка зателефонув невідомий і представився оператором мобільного зв’язку.
«Він повідомив потерпілому про певні технічні несправності й про те, що його мобільний номер протягом декількох годин буде заблоковано. Попросив чоловіка придбати новий стартовий пакет, аби він мав змогу в подальшому користуватися послугами зв’язку. Краянин без вагань придбав новий пакет», - розповіли у відділі комунікації поліції Тернопільської області.
Також постраждалий розповів, що напередодні до нього телефонували з банку. Працівник фінустанови просив повідомити реквізити банківського рахунку.
Тернополянин повідомив інформацію, яка цікавила незнайомця. Через декілька днів після цього зловмисники оформили на жертву кредит – 4 тисячі гривень.
Триває слідство за фактом шахрайства.
Правоохоронці просять жителів Тернопільщини бути обачними й не розголошувати конфіденційну інформацію.
«Суть афери полягає в тому, що зловмисники відновлюють або замінюють карту дистанційно, можуть це зробити й без відома власника. Шахрай просто звертається до мобільного оператора з повідомленням про крадіжку телефону і проханням відновити сім-карту. Для цього необхідно відповісти на ідентифікаційне питання про останні дзвінки. Щоб знати номери, зловмисник може сам кілька разів набрати жертву та змусити її перетелефонувати, - пояснили у поліції. – Найпопулярніші – це випадки блокування і перевипуску сім-карт. Підробивши сімку, шахраї реєструються в мобільному додатку банку. Як тільки вони отримують доступ до рахунку жертви, відразу переказують гроші на свої рахунки інших банків. Банк надсилає одноразові паролі та смс-повідомлення про операції вже на новий фінансовий номер, який зареєстрував шахрай».