Читайте нас в соціальних мережах

Карантин по-новому: Уряд запровадив нові норми, привілеї дали вакцинованим

Вівторок, 14 вересня 2021 10:15
В Україні змінили карантинні норми.

Як повідомили на сайті МОЗ, обмеження "жовтої" і "червоної" зон епідемічної небезпеки не будуть поширюватися на ті заклади, в яких колектив і відвідувачі мають COVID-сертифікати.

Ухвалені зміни передбачають, що COVID-сертифікат матиме дві опції – "жовту" або "зелену", міститиме інформацію про негативний результат тестування (діє 72 години) або одужання від COVID-19.

"Жовтий" сертифікат матиме інформацію про перше щеплення, а "зелений" – про повний курс.

Жовта зона

Тепер у разі введення "жовтого" рівня епідемічної небезпеки навчальні заклади зможуть працювати за умови наявності не менше як 80% працівників з "жовтими" чи "зеленими" COVID-сертифікатами.

Також обмеження "жовтого" рівня не будуть застосовуватися, якщо всі відвідувачі та щонайменше 80% організаторів масових заходів, працівників кінотеатрів, театрів, музеїв чи інших культурних закладів, спортзалів та басейнів матимуть "жовтий" чи "зелений" COVID-сертифікат.

У МОЗ зазначають, що кінцеве рішення про те, чи надавати послуги тільки вакцинованим, чи дотримуватись всіх карантинних обмежень, залишається за власником.

Червона зона 

У разі введення "червоного" рівня епідемічної небезпеки заклади освіти працюватимуть лише якщо 100% працівників мають "зелений" COVID-сертифікат.

Крім того, обмеження "червоного" рівня не будуть застосовуватися за умови наявності у всіх учасників, працівників та організаторів масових заходів, у тому числі релігійних, працівників кінотеатрів, театрів, музеїв чи інших культурних закладів, розважальних закладів, ТРЦ, закладів громадського харчування, ринків, спортзалів та басейнів "зеленого" COVID-сертифікату.

Перетин кордону

За наявності "жовтого" чи "зеленого" сертифіката про вакцинацію або одужання від COVID-19, людина може не проходити самоізоляцію. Це ж стосується й тих, хто прибуває з тимчасово окупованих територій.

COVID-сертифікати матимуть кольорові відмітки виключно в цифровому форматі, друкувати їх на папері відповідного кольору не потрібно.

ОСТАННІ НОВИНИ

Додати коментар