Як розповів у "Фейсбуці" Ігор Дацків, міський голова Скалата спочатку хотів звести його у селах Криве або Колодіївка, однак там люди виступили проти.
"Мер вирішив піти у вабанк – збудувати той завод у своєму рідному селі Остап'є, бо думає, що люди тут не будуть проти. І місце вибрав – 500 метрів від природного заповідника "Медобори" у самій його захисній зоні... Ця ділянка непридатна для такого заводу, бо там великий яр і у випадку аварії або просто витоку нечистот з цього заводу вони прямісінько, по законам фізики, потечуть вниз у річку, а згодом і у ставок у центрі села Остап'є", – йдеться у дописі.
За словами чоловіка, в охоронній зоні заповідника заборонено будь-яке будівництво. Він переконаний, що інвестори хочуть "викачати" гроші з ОТГ, адже за умовою договору громада повинна співфінансувати 30% від вартості проекту, а це – 1,8 млн. євро.
"Цікавить їх лише продаж електрики по "зеленому" тарифу, пагубні наслідки якого для економіки України уже усім відомі...", – зазначив Ігор Дацків.