Читайте нас в соціальних мережах

Місцеві розлючені: на Теребовлянщині водії ігнорують заборонні знаки та нищать дороги навколишніх сіл

Вівторок, 26 січня 2021 13:55
У селі Струсів Теребовлянського району триває капітальний ремонт аварійного мосту на дорозі державного значення Н-18. Зважаючи на важливість об'єкту, роботи мають пришвидшити, щоб запустити рух по ньому вже у липні 2021 року.

З початком робіт в смт Дружба біля заправки WOG встановили знак «Рух заборонено», обмеживши проїзд через Струсів та навколишні села усім, крім місцевих. Знаходиться знак при з’їзді з дороги М-19 на трасу «Тернопіль-Ів. Франківськ». Решта водіїв мають об'їжджати цю ділянку через Теребовлю або Городище.

Попри заборонний знак, щодня сотні «чужих» автомобілів стали їздити через вулиці Спортивну та Зелену у Струсові, а також через ближні села Налужжя та Варваринці. Зараз це питання постало особливо гостро, адже через відлигу місцеві дороги, які і так були не в найкращому стані, перетворились у суцільну багнюку.

Розлючені мешканці навіть готові перекрити дорогу державного значення М-19 та вийти на протест.

142327311 868848983943708 5853140579602490296 n

Як розповів журналістам сайту «Тернополяни» депутат Микулинецької селищної ради Ігор Дзвінка, більшість кермувальників просто ігнорують знаки.

«Стосовно об’їзду через вулиці Спортивна та Зелена. Як такої дороги там взагалі не було. Це новопрокладена частина шляху довжиною з пів кілометра, яка з’єднала вулиці Спортивну та Зелену. Таким чином, там облаштували додатковий об’їзд для місцевих мешканців та жителів навколишніх 8 сіл», – говорить Ігор Дзвінка.

струсів дорога1

Чоловік каже, що люди розуміють складність ситуації та в більшості не проти, щоб автомобілі об’їжджали перекритий міст через ці вулиці, але просять водіїв поводити себе адекватно.

«Усі автомобілі, які не їдуть через наші дороги, прямують через Теребовлю, яка вже також ледве дихає. Ми все розуміємо. При сприятливих погодних умовах це питання не підіймалось. Але зараз, коли на дорогах болото, страждають люди. Деякі водії нахабно себе поводять, женуть на швидкості, незважаючи на пішоходів. Жителі також скаржаться, що їхні паркани та стіни будинків всі в болоті, дітям пройти до школи чистими неможливо, так само як і решті місцевим сходити до магазину», – додає чоловік.

Обурені мешканці зібралися у неділю, 24 січня, та вирішили щось з цим робити. Запросили місцевого депутата та старосту села, котрі в свою чергу покликали на збори поліцейських. 25 січня в будівлі колишньої Струсівської сільради відбулася зустріч керівництва Теребовлянського відділу поліції з представниками місцевої влади, на якій було вирішено посилити контроль поліції. Водіїв, які нехтують забороною проїзду, будуть штрафувати.

перекризбори

«Ближче до в'їзду в населений пункт Варваринці з боку Дружби працюватиме патруль на службовому авто і реагуватиме на порушення немісцевими водіями вимог знаку «Рух заборонено», – розповідає Ігор Дзвінка.

До слова, зараз у Струсові поруч з перекритим мостом тривають роботи з облаштування технологічного мосту. Його спорудять для здійснення будівництва основного. Ймовірно, на час ремонту ним користуватимуться й місцеві мешканці.

«Сьогодні відбулася зустріч з керівником «Глобал Білд інжиніринг», що здійснює роботи з ліквідації старого мосту та будівництва нового. Зараз триває спорудження технологічного мосту поряд зі старим. Його призначення – використання для проїзду спецтехніки, завезення матеріалів і таке інше. Станом на сьогодні, бурова техніка вже здійснила декілька бурінь на одному з берегів та заливається бетон для підпірних стійок. Далі техніка переміститься на інший берег і відбудуться аналогічні роботи. Після застигання бетону, буде встановлено несучі балки, а по них знову армування та заливка бетону. За сприятливих факторів, технологічний міст може запрацювати десь в середині березня», – додає депутат.

За його словами, досягнута попередня домовленість, що для зняття напруженості серед місцевого населення, легкові авто тих же місцевих жителів зможуть теж проїжджати цим мостом. Так само, сюдою їхати зможуть рейсові автобуси та автомобілі спецслужб. Рух по мосту, швидше за все, буде реверсний, по черзі в одну та іншу сторону.

«Щодо основного мосту. Його спорудження має бути завершене до кінця 2021 року. АЛЕ, зважаючи на гостру потребу в ньому, а також на те, що влітку заплановано ремонт дороги в Теребовлі, роботи мають пришвидшити, щоб запустити рух по основному мості вже десь у липні 2021 року», – каже пан Ігор.

142477936 3719865794748101 6709509253354342821 n

Фото: Ігор Дзвінка

aa7320830efb2b1ba2fe3852cf2cdbb5 XL

Нагадаємо, що Струсівський міст не ремонтували протягом 50-ти років. Одна з балок штучної споруди над рікою дала тріщину та, аби запобігти обвалу, переправу перекрили на ремонт. Служба автомобільних доріг у Тернопільській області разом з поліцією розробила схему об’їзду ділянки: через Теребовлю та Городище.

124822838 2860737270859304 4394566242868246918 o

Незручності через перекриття мосту у Струсові виникли й у Теребовлі, адже значна частина транспорту тепер прямує через центр міста, у тому числі і вантажний. Крім цього, у святкові дні у Теребовлі через це виникають великі затори.

ОСТАННІ НОВИНИ

Додати коментарЗАРАЗ ОБГОВОРЮЮТЬ