За його словами, статистика ведеться від початку пандемії. Загалом, із повторних випадків 12% - медичні працівники, люди які мають великі ризики інфікування. 13% - це особи з онкопатологією, які в стані імуносупресії, повідомляє ІНТБ.
У більшості людей, які перехворіли на коронавірус виробляються антитіла. Однак їхній рівень може бути різним. У пацієнтів із важкою формою захворювання – вищий рівень антитіл. Ті ж, які перехворіли у легкій формі - нижчий. Однак досліджень, скільки часу зберігаються антитіла ще не має. Тому люди, які перехворіли на коронавірус у легкій формі, є у групі ризику повторного інфікування.
«Наші аналітичні матеріали засвідчують, що повторне захворювання протікає значно важче, а ніж первинне. Тобто якщо перший раз в людини була легка форма захворювання, то повторне буде середньої ступені важкості. Якщо ж середня форма захворювання, то повторне інфікування — тяжка форма захворювння», - каже Володимир Паничев.
Ситуація із захворюваності на коронавірус кожного дня погіршується. Як додає лікар-епідеміолог, кожен третій матеріал, який доставляється до лабораторного центру, є позитивним на COVID-19.
Наразі станом на 11 січня в Тернопільській області на коронавірус захворіло 35242 особи, зареєстрували 485 летальні випадки (3 випадки жителі інших областей).