Вже завтра у виші відбудеться перший етап виборів ректора. На цю посаду претендують одразу вісім відомих науковців. Лілія Бабінець єдина вирішила запропонувати не тільки збереження попередніх здобутків, але і запропонувала реальну програму реформування.
- У нас дуже багато позитивів, - розповіла пані Ліля, - У рейтингу ми посідаємо одне із перших місць. Прекрасний колектив, який виконує досить серйозні завдання. Він і буде їх виконувати. Але є планка, той рубіж, який нами поки не взятий – це побудова європейського стандарту стосунків між адміністрацією вузу колективом, викладачами та студентами. Щоб кожен міг відчути, що його проблеми вирішуються, що його поважають і цінують його працю. І найголовніше - щоб всі відчули, що адміністрація працює для них.
Налагодження таких взаємостосунків, реального зворотного зв’язку (дієва система прийомних днів, доступність керівництва безпосередньо для кожного, а також через прямі зв’язки, електронні та друковані засоби) зробить можливим ефективний поступ вузу із врахуванням реальних потреб людей і держави. Це єдиний шлях для справжньої боротьби з корупцією і розвитку університету. Ми повинні забезпечити для кожного працівника можливість висловити свою думку, а також реально прислухатися до думок колективу.
Усе має відбуватися не за наказом однієї людини. Люди мають мати право вибору та впливу при вирішенні важливих питань, які стосуються запровадження тих чи інших змін або внесення коректив до вже прийнятих рішень.
Я вважаю, що перед тим, як декларувати для університету євроінтеграцію, обіцяти встановлення світових стандартів, досягнення статусу Національного, в першу чергу, нам потрібно змінитися самим. Наше основне завдання у цей надскладний для України час – зберегти наш університет, усі робочі місця, міцні та потужні теоретичні і практичні бази, щоби був широкий доступ до клінік, захистити інтереси працівників і студентів матеріально. Це надважливе завдання.
Крім того, потрібно пам’ятати, що ми маємо виконати основний запит нашого суспільства – забезпечити підготовку грамотного, культурного, інтелігентного, висококваліфікованого спеціаліста для системи охорони здоров’я України. А це, у першу чергу, медики першого контакту з пацієнтом – лікарі і медсестри для первинної ланки, фармацевти і стоматологи для обслуговування наших громадян. Замість високих слів та обіцянок важливим є встановлення гармонійних людських стосунків, побільше щирості і зворотного контакту.
Нам потрібна мудра й ефективна еволюція. І тільки таким чином ми зможемо побудувати університет високого рівня, яким будемо пишатися й через 10 років. Яким він буде - залежить тільки від нас, від нашого вибору сьогодні.