В експозиції - 10 стендів, на яких хронологічно відтворена історія містечка Скала-Подільська в період, коли воно було прикордонним населеним пунктом (з 1772 по 1939 рр).
«Це мобільна виставка, яку можна легко транспортувати. Ми спробували олюднити її, а не подавати лише сухі факти. Це життєві історії людей, які жили в ті часи. Як вони займалися контрабандою, що переправляли, як це відбувалося. Як прикордоння загалом впливало на життя тодішніх людей.
Наприклад, в нас є історія про притулок для хлопчиків-євреїв, яких сюди передавали батьки, щоб їх не забрали в царську армію на 25 років. Є історії часів Першої світової, є спогади старожителів», - розповідає координаторка проекту, історик Оксана Ундерко.
Створювали виставку історик Оксана Ундерко, проектний менеджер Ірина Джуфер, письменниця Аліна Червоноока, історик Сергій Гуменний і керуюча справами виконкому селищної ради Тетяна Чубак.
Виставку організували в рамках проекту «Студії живої історії». Презентація відбулася в режимі онлайн в прямому ефірі на facebook-сторінці Громадської організації “Фортеця добродійності»..