Читайте нас в соціальних мережах

Активісти підозрюють владу у змові з підприємцями, які «за гроші» забруднюють Тернопільський став (фото)

Вівторок, 07 липня 2020 18:00
Проблема «цвітіння» Тернопільського ставу – не нова – у літню пору (зараз зокрема), вода у прибережній зоні озера вкрита кольоровою пліснявою, а запах стоїть такий, що пройти, не затуливши носа, просто неможливо. Тернополяни впевнені, що проблема тут не лише у «природному цвітінні води», і копати треба значно глибше.

 Про це, зокрема, у своєму дописі в мережі «Фейсбук» говорить Сергій Сінкевич. За його словами, влада міста щось ретельно приховує… Звісно ж, не за «дякую».

«Такий паскудний час настав у Тернополі, що - майте на увазі, і часом не зганьбіться... Якщо до вас приїхали якісь добрі гості, то, показуючи місто, в жодному разі не ведіть їх до озера. Там брудно і смердить... Щоправда, "картинка" часом змінюється. І в цьому - якраз і певна суть.

Почну з "бла-бла-бла". Нас традиційно - з року в рік - заспокоюють (чи то - задурюють) оповідками про те, що, мовляв, нічого страшного, вода озера просто цвіте... Про ймовірність професійного підходу до цієї версії скажу пізніше. А поки що - реальна історія.

Протягом майже тижня, кожного дня, тернополянин Ігор Музика виводив від причалу свій катер, і ми з ним досліджували ситуацію. А вчора до нас приєднався і заступник міського голови Леонід Бицюра. Я прекрасно запам'ятав його фразу : "Підозрюю, що цей бруд має штучне походження..." Леонід Олексійович запідозрив, а ми не сумніваємось, і звинувачень у суб'єктивізмі, чи навіть некомпетенції — абсолютно не боїмось. Краще тисячу разів помилитись, але все-таки "винести" цей бардак в публічний простір, і не дати ставу остаточно засмердітись...», — пише Сергій Сінкевич.

За його словами, тут виникає безліч запитань, на які, чомусь, важко дати відповідь. Зокрема: "Якщо це звичайне природне явище, то - чому вода "цвіте" не всюди по акваторії, а виключно у прибережній смузі, наближеній до міста?" (десь від Циганки - до "Галичини"), "Чому, так зване "цвітіння" і явно хімічний сморід, то з'являються, раптово зникають, а, за кілька днів - знову повертаються, що це за "цвітіння" таке дивне?,  "Чому, саме у дні "повернення" гине риба?"

«Знаєте, з катера, з води - видно все набагато краще. Це - не водорості зазеленіли. У найсмердючіших місцях ніякої ставкової травички - взагалі немає. Натомість  просто "вбивають" плями з усіма "кольорами райдуги", а біля них масово плавають якісь незрозумілі сіро-чорні "комочки". Біля пляжу Циганки - вчора було таке ж. Та там взагалі треба заборонити купатись. Бо будемо мати ще один "коронавірус"...

 Не заперечую - природне цвітіння може відбуватись. Але люди, які живуть біля озера, свідчать, що таке трапляється навіть зимою. Просто так явно цього не видно. Але часом навіть лід тане. Хоча сморід мороз "приглушує"... Що ж відбувається? Мабуть, очевидно, що тернопільське озеро страждає від "сторонніх вливань". Те, що так звана "лівньовка" потрапляє до ставу - факт давно відомий. Але справжню біду можуть приносити підприємства, які незаконно, і, як правило, таємно - зливають в озеро свої відходи», — продовжує автор допису.

Він також додає, що на своїй сторінці у мережі «Фейсбук» Ігор Музика прямо звинувачує у цьому пивзавод.

«Підозрюю, що можуть тут бути "задіяні" і інші фірми... Недаремно ж Тернополем повзуть чутки про те, що підприємства, які зливають своє "гівно" в озеро - регулярно "відстібають" мільйони різним контролюючим структурам. Аби вони "очі закривали"... І вчора, під час рейду,  на катері виник пікантний момент. Дивлячись в очі Леоніду Бицюрі, Ігор Музика сказав йому: "...У тому числі, платять вони і керівництву міської ради...". Леонід Бицюра дипломатично промовчав... Зрештою, конкретно Леоніду Олексійовичу - вдячність за те, що він принаймні взяв участь у цьому рейді. Особисто все побачив, понюхав, і, сподіваюсь, вже поінформував "високі кабінети"...», — пише Сергій Сінкевич.

З його слів, заступник міського голови погодився з пропозицією невідкладно створити спеціальну фахову комісію, яка мала б дослідити це і розібратись.

«Тільки робити це треба не так ганебно, як у минулому році. Тоді теж "цвіло" і смерділо. Активісти телефонували на 102. Треба віддати належне - оперативно відреагував начальник поліції Олександр Богомол, покинув всі справи і підключився народний депутат Ігор Побер, розпочались слідчі дії. Але, перепрошую, пох@рили ганебно справу деякі (багатьох вже звільнили) "екологи". Вони взяли аналіз води (у коментах покажу фотку) не там, де плавало "д@рьмо", а на протилежному березі... І сказали: "Аналіз в нормі". Ну, це ж зрозуміло — їм нормально заплатили за "нормальний" аналіз... Не треба нам таких "експертиз"... І не треба нам таких народних депутатів, як Андрій Богданець. Перед виборами розпинався, як він буде став чистити і облаштовувати. А сів у крісло депутатське, і плювати хотів і на тернополян, і на їх озеро...», — каже тернополянин.

Він також закликає усі контролюючі органи згуртуватись для вирішення проблеми. Мовляв, в іншому разі знайдуться ті, хто знайде місця зливу нечистот у Тернопільський став.

  «Я вам, друзі, скажу абсолютно впевнено — якщо міська влада, правоохоронні органи ( і участь СБУ була б дуже доречною) не відреагують зараз, і комісія створена не буде, то, у Тернополі достатньо бізнесменів-патріотів, які  готові, за власний кошт, найняти групу водолазів, аквалангістів, і, повірте, якщо потаємні зливні труби є, то вони обов'язково будуть виявлені. Це ж не так складно... І тоді керівники деяких підприємств зможуть переселитись з офісів у тюремні камери. І це буде правильно. Бо, якщо факти незаконних зливів підтвердяться, то їх організаторів можна назвати навіть не баригами (це - занадто м'яко), а просто "ворогами тернопільського народу", — йдеться у дописі Сергія Сінкевича.

А що ви думаєте з цього приводу?

107519510_2707270682851417_3228841379184657292_n.jpg

 02

 03

 04

ОСТАННІ НОВИНИ

Додати коментарЗАРАЗ ОБГОВОРЮЮТЬ