Читайте нас в соціальних мережах

У вірян Тернопільщини сьогодні розпочався Різдвяний піст

Четвер, 28 листопада 2019 17:27
Сьогодні, 28 листопада, православні християни Тернопільщини разом із іншими вірянами України вступили у Різдвяний піст. Він триватиме аж до Різдва.

Як зазначає Церква, це особливий період у житті кожної віруючої людини. Адже у цей час ми очищуємо свою душу та готуємось до народження Спасителя - Ісуса Христа.

Різдвяний піст триває сорок днів, останнім з яких є Святвечір 6 січня. У народі цей піст також називають Пилипівкою, адже заговини припадають на день пам’яті святого апостола Филипа.

"Він менш суворий, ніж Великий піст. Зрозуміло, що для дітей, немічних, вагітних і годуючих жінок, тих, хто важко працює, з благословіння священника піст може послаблюватися", - зазначили у Православній церкві України.

Також у ПЦУ додають, що ми маємо пам’ятати: утримання від їжі без щирої молитви та покаяння не принесуть духовної користі у нашій підготовці до зустрічі Різдва Христового. Святитель Василій Великий розкриває значення посту, найперше, не як обмеження, а як можливості для вдосконалення...

«Тож на наступні сорок днів варто поставити собі за мету, що гідно боротимемось проти власних пристрастей та шкідливих звичок, викорінюватимемо зі свого життя неправду й зло, пробачатимемо образи. І головне завдання посту - зберегти свої духовні здобутки та надбання і після нього, примножити їх та надихати своїм прикладом інших», - йдеться на сайті ПЦУ.

Додати коментарЗАРАЗ ОБГОВОРЮЮТЬ