Читайте нас в соціальних мережах

Чому шкідливо влаштовувати пізні трапези, пояснила тернопільська дієтологиня

П'ятниця, 11 жовтня 2019 17:19
Майже кожен тернополянин хоча б раз змагався зі спокусою з’їсти щось смачненьке (часто дуже калорійне) перед сном, а, іноді, навіть серед ночі. Ми хочемо їсти пізно ввечері чи вночі тому, бо не поїли вдень, чи їли мало і не різноманітно.

Як радить тернопільська лікарка-терапевтка, дієтологиня Людмила Паламарчук, щоб відчувати ввечері ситість і не хотіти поїсти вночі варто вечеряти складними вуглеводами. Вони повільно розщеплюються, вивільняючи енергію невеликими порціями тривалий час.

—  Дуже корисно їсти зранку. Важливо починати свій сніданок із продуктів, які містять поживні вуглеводи. Люди переважно не хочуть снідати, бо наїдаються пізно ввечері. Саме тому потрібно боротися зі звичкою сідати за пізні трапези. Варто вечерю готувати з легких продуктів, щоби не наїдатися багато. Наприклад, щоби більш-менш достатньо повечеряти, досить одного яйця та трішки овочів. А через нерегулярне харчування в нас і збивається баланс у травленні. Так, зранку ми пропустили сніданок, протягом дня побігали, перекусили що-небудь, а ввечері вже готуємо повноцінну вечерю. Ось так за приємними розмовами чи за переглядом телебачення ми можемо з не помічати, скільки з’їдаємо. Відповідно, переївши, а потім вклавшись спати, ми не думаємо, що відбувається з організмом. А органи змушені працювати, аби перетравити їжу. Організм також змушений боротися з токсинами, адже не завжди їжа корисна. Зранку відчуваємо на собі негативний результат вечірніх наїдків – ми втомлені, невиспані. Тому варто розривати це замкнене коло – зранку поїсти повноцінно, а вечір завершувати легким перекусом, наголосила Людмила Паламарчук.

Лікарка додала, що сон нам даний для відпочинку зовнішніх інформаційних потоків, відновлення сталості внутрішнього середовища та перезавантаження головного мозку. Тому варто подбати про правильний раціон протягом дня, аби ввечері могти нормально заснути і добре виспатися.

ОСТАННІ НОВИНИ

Додати коментар


ЗАРАЗ ОБГОВОРЮЮТЬ