Читайте нас в соціальних мережах

Мешканці Тернопільщини скаржаться на фури, які руйнують дорогу та забруднюють повітря (відео)

Понеділок, 12 серпня 2019 11:37
Жителям Бережанщини на Тернопільщині створює незручності вантажний транспорт, від якого біля будинків людей – хмари пилюки, шум та пошкоджене дорожнє покриття.

У зв'язку з ремонтом міжнародної траси М12, що проходить через Бережани, чимало великогабаритного транспорту мусить об'їжджати знову ж таки через місто. А відновлення ділянки М12 розпочалося, оскільки на дорозі утворилися напливи на покритті, які швидко перетворилися в ями. Тільки з початком реконструювання вулиці, проблем у мешканців Бережан лише побільшало. Люди заявлять у соцмережі facebook , що шум та куряву з вантажних машин тепер доводиться терпіти біля самих вікон.

—  "This is the road to hell"... Це просто жах! Під самими вікнами. Де ростуть і гуляють маленькі дітки! Чим вони мають дихати? Міська владо! Розумію, що вам всеодно, але хоча би поливальну машину сюди раз на день пустити можна? Чи запросити вас з родиною і дітьми на пікнік до нас на вулицю? —  наголошує Галина Іванчишин у соцмережі Фейсбук, яка також опублікувала відео їзди габаритного транспорту через вулицю. 

Немало мешканців Бережан погодилися із краянкою та додали, що масивні машини, які тепер курсують Бережанами, мають недопустиму вагу.

—  Можна вирішити практично питання – поїхати до начальства Укравтодору із проханням заборонити рух важковагового транспорту через Бережани та скерувати іншим шляхом в обїзд міста. Та й обіцяної дорожньої ваги нема, а на машинах є явний перезруз, — бідкається Олена Паньчак.

 Уявити собі зараз , ..спека, вікна не відчинити, з малою дитиною вийти з хати неможливо. Це лише, лише жах. Ні вдень,ні вночі не стихає гул багатотомних машин. Хата ходором ходить,а дорога всього дво-три метри від хати. Тільки дороги через пилюку зовсім не видно. Пообіцяв голова міста, що будуть поливати, полили всього двох дні і все. Таке враження, що керівництво просто забуло, в яке становище поставило всіх нас. Повірте ,нормальних слів для характеристики всього безладу просто немає, — обурюється Марія Іванчишин.

—  Ділянка, яка ремонтується – 330 метрів, а в той час нищиться більше 6,5 кілометрів вулиць міста, оскільки весь транзитний потік пішов по об’їзних вулицях. Міська влада практично щодня тріумфально звітує про кількість зроблених робіт, а в бережанців уже проходить ейфорія. Люди починають розуміти ціну, яку вони заплатять за цю «перемогу». Цікаво, чи хтось з чиновників, який це все планував, думав про наслідки для міста таких «добрих діл»? Чи варто було перекривати трасу міжнародного значення, не маючи більш-менш нормальної об’їзної дороги? Адже після ще декількох тижнів руху важковагового транспорту нашими вуличками, в місті залишуться ці зроблені 300 метрів, а решта вулиць перетворяться на суцільне місиво. Ні вулиця Лесі Українки, ні Шевченка, ні Братів Лепких, ні Раївська, ні тим більше вулиця Червона, на якій відсутнє будь-яке дорожне покриття, зовсім не розраховані на таке навантаження, — наголошує Береж Інфо.

Варто зазначити, що міжнародна траса М-12 Стрий-Тернопіль-Кіровоград-Знам’янка, котра проходить через місто, є однією з найважливіших транспортних артерій Тернопільщини. У 2008 році проектним інститутом “Укрдіпродор” на замовлення Служби автодоріг в області було виготовлено першу чергу проектно-кошторисної докуметації на будівництво обходу Бережан.

А потреба створення об'їзду – важлива для жителів Бережан. Бо через його відсутність існує небезпека витоку газу в місті та витрачаються значні кошти на ремонт вулиць Бережан. Щороку, через незадовільні умови щодо безпеки руху, на цій ділянці дороги трапляються ДТП зі смертельними випадками. І найголовніше, нова обїздна звільнила би вулицю від потоку транспорту, через який люди потерпають від вібрацій, пилюки.

Як раніше повідомляв начальник САД у Тернопільській області, перша черга об'їздної дороги через старовинне місто – Бережани (3,9 км), вже готова. Тільки коштів на будівництво другої черги обходу Бережан – немає.

Тож навіть коли на Тернопільщині відремонтують частину міжнародної траси М12, мешканці міста сумніваються, що це вирішить їхню проблему з дорогою.

Додати коментар
ЗАРАЗ ОБГОВОРЮЮТЬ