Читайте нас в соціальних мережах

Мешканці Тернопільщини можуть стати наставниками для дітей з інтернатів

П'ятниця, 14 червня 2019 16:51
Добровільну, безкоштовну підтримку та підготовку до самостійного життя дитини, що позбавлена батьківського піклування або живе в закладі для дітей-сиріт, можуть забезпечити охочі жителі Тернопільщини.

Часто діти з інтернатів залишаються сам на сам зі своїми проблемами, а після виходу із закладу не готові до життя поза його межами. Але навчити вихованців вирішувати власні проблеми, допомогти у соціалізації та адаптації до самостійного життя можна через особисте наставництво.

Як розповіла під час прес-конференції заступниця начальника  Служби у справах дітей Тернопільської обласної державної адміністрації Майя Шимашис, наставник – це друг-авторитет, готовий проводити час з дитиною, спілкуватися, давати поради.

—  Для дітей, які перебувають в інтернатних закладах, реалізується форма допомоги «наставництво». Це стосується не тільки випускників, але й усіх вихованців інтернатів. Дорослий може зголоситися бути другом, наставником для дитини, яка виховується у закладі. Для цього потрібно пройти навчання, зібрати необхідний пакет документів, що не складно. Особа-наставник може допомагати вихованцю та проводити з ним дозвілля: спілкуватися, забирати на вихідні дні до себе додому, проводити профорієнтаційну роботу, —  наголосила жінка.

Зазначимо, що наставником може стати повнолітня дієздатна особа. Вища освіта необов’язкова, тому наставником може бути й студент. Важливо розуміти відповідальність, щиро хотіти спілкуватися з підопічним, поважати його, бути відкритим. Наставник повинен протягом року зустрічатися зі своїм підопічним щотижня щонайменше на одну годину. Він не зобов’язаний утримувати дитину, робити їй подарунки чи забирати додому. Наставник – це передусім підтримка.

Майя Шимашис також розповіла про сімейні форми виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

—   Всі визнали, що найкраща форма виховання дитини – сім’я . Саме тому в нас існують і прийомні родини, і сім’ї опікунів, і дитячі будинки сімейного типу, а також альтернативна форма інтернатних закладів – малий груповий будиночок. Це будинок, де проживають діти-сироти та діти, розбавлені батьківського піклування. Кількість проживаючих – не більше 10 осіб. Вони повинні самостійно обслуговувати себе, також можуть купувати продукти, готувати їжу. Звичайно, у процесі життя та розвитку їм допомагають вихователі. Діти можуть відвідувати звичайну школу або професійні заклади та вчаться давати собі раду в житті, — підсумувала заступниця.

ОСТАННІ НОВИНИ

Додати коментар


ЗАРАЗ ОБГОВОРЮЮТЬ