Читайте нас в соціальних мережах

Тернополянам на замітку: популярні ліки від хвороб серця визнали смертельно небезпечними

Понеділок, 18 березня 2019 15:33
До уваги мешканців Тернопільщини: деякі ліки від хвороб серця можуть призвести до раптової зупинки серця. Це підтвердили результати дослідження, що провело Європейське товариство кардіологів.

Зокрема, йдеться про ліки з діючою речовиною ніфедипін, які переважно застосовуються для лікування високого кров'яного тиску і стенокардії.

Так, згідно результати дослідження, використання високих доз цієї речовини пов'язують з підвищеним ризиком зупинки серця. При цьому у ліків, що містять амлодипін, такого побічного ефекту виявлено не було.

За словами вчених, ніфедипін і амлодипін часто використовуються багатьма кардіологами та іншими медиками при лікуванні хвороб серця. До цього обидва препарати вважалися однаково ефективними і безпечними.

Експеримент показав, що високі дози ніфедипіну можуть збільшити ризик раптової зупинки серця, в той час як амлодипін дійсно безпечний. Ці результати, можливо, доведеться брати до уваги при призначенні того чи іншого препарату. Раптова зупинка серця є поширеною причиною смерті в розвинених країнах світу.

Цікаво, що на сайті "Ліки Контроль" в Україні зареєстровано аж 19 препаратів з діючою речовиною ніфедипін.

 

Додати коментар

ЗАРАЗ ОБГОВОРЮЮТЬ