Читайте нас в соціальних мережах

Тернополян змусять платити за комуналку сусіда?

Вівторок, 06 листопада 2018 18:27
Тернополян, які проживають у багатоквартирних будинках, зобов’яжуть оплатити всю вартість води, яку спожив їхній будинок. «Ноу-хау» діятиме на території всієї країни.

Відповідне нововведення вступить в силу, після того як уряд затвердить методику розподілу між споживачами обсягів спожитих комунальних послуг.

Так, за словами генерального директора “Київводоканалу” Дмитра Новицького, у столиці майже 95% багатоквартирних будинків обладнані загальнобудинковими приладами обліку холодного водопостачання. В ідеалі показники загальнобудинкового лічильника повинні дорівнювати сумі всіх лічильників, які є в будинку (квартирних і лічильників у нежитлових приміщеннях). Однак на практиці таке трапляється дуже рідко через магніти, які мешканці будинків використовують на квартирних лічильниках. Ще одним поширеним способом крадіжки води є врізки в домову мережу холодного водопостачання, якими зазвичай грішать юридичні особи, що дислокуються на перших поверхах будівлі.

Крім того, водоканали втрачають воду через аварії та витоки в мережі постачання. А ще у літній період багато неврахованої води йде на полив прибудинкової території.

Як будуть рахувати:

Показання квартирного лічильника + будинкові втрати,

Будинкові втрати = (показання будинкового лічильника - свідчення всіх квартирних лічильників) / кількість квартир

Таким чином, чим більше крадуть сусіди, тим більше доведеться платити за воду.

Для прикладу, в будинку на 20 квартир у кожного мешканця є лічильник на гарячу воду в квартирі і, згідно з новим законом, встановили будинковий лічильник на воду. У кожній квартирі лічильник намотав по 4 кубометри води. До закону за ці 4 куба довелося б заплатити кожному. Але якщо після вступу закону в силу виявиться, що будинковий лічильник на воду показав 100 кубометрів, а сума показань 20 квартирних лічильників - 80 кубометрів, за "зайві" 20 кубів доведеться платити всім. Тобто в платіжках замість 4 кубів буде вказано 5. До речі, в середньому один кубометр води обходиться в 60-80 грн (в залежності від постачальника і регіону).

— Як зробити так, щоб не платити за сусіда, який поставив собі магніт на лічильник? По-перше, таких сусідів треба виявляти силами мешканців і обслуговуючих організацій (ОСББ, ЖБК тощо). Якщо є підозри — звертайтеся до водоканалів. Наприклад, є антимагнітні пломби, — заявив Дмитро Новицький.

Та правозахисники твердять: в першу чергу потрібно міняти закон, адже ніякої відповідальності за встановлення магнітів на лічильники українці не несуть. Для контролю найперше необхідно на законодавчому рівні встановити можливість не тільки перевіряти, а й карати. Поки у нас немає величезних штрафів, люди продовжать встановлювати магніти і фактично красти. Тому й потрібно впроваджувати покарання і контроль.

ОСТАННІ НОВИНИ

Додати коментарЗАРАЗ ОБГОВОРЮЮТЬ