Читайте нас в соціальних мережах

У водоймах Тернопільської області встановлюється заборона на лов риби

Четвер, 01 листопада 2018 08:25
З метою охорони водних біоресурсів в осінньо-зимовий період лов на зимувальних ямах з 1 листопада 2018 року до початку весняно-нерестового періоду 2019 року заборонено.

 «У Тернопільській області встановлено 50 зимувальних ям. Зокрема, у таких ріках Тернопільщини, як: Золота Липа, Дністер, Серет, Стрипа, Коропець, Збруч, Горинь, Іква та Вілія», -  повідомили в управлінні Держрибагентства.

Зимувальна яма - місце масового скупчення риб у заглибленнях дна річок і озер в зимовий період. При зниженні температури у водоймах нижче 8 градусів починається зимова міграція до місця зимівлі. У риб різко знижується активність, практично повністю припиняється споживання їжі, уповільнюється інтенсивність росту, знижується частота серцевих скорочень, сповільнюються реакції на подразники. Для збереження рибних ресурсів в зимовий період, вводиться заборона на їх лов у зимувальних ямах.

«Для браконьєрів зимувальна яма – це великий успіх, практично без особливих зусиль можна отримати чималий улов. Про те, що при цьому буде виловлена найпродуктивніша частина стада риби, яка навесні дасть потомство, як правило, порушники не думають», - заявив керівник Тернопільського рибоохоронного патруля Володимир Максимів.

За порушення правил рибальства у зимувальних ямах передбачено покарання від адміністративних штрафів до кримінальної відповідальності.

Сума штрафів становить від 34 до 6 800 грн або позбавлення волі строком до трьох років з конфіскацією знарядь і засобів лову та незаконно добутих водних біоресурсів. Крім штрафу за незаконний вилов правопорушнику нараховується компенсація за кожну виловлену рибину.

Так, карась, йорж звичайний, окунь обійдуться порушнику в 17 грн, підуст, плоскирка - 34 грн, краснопірка - 68 грн, плітка, клепець, синець - 85 грн, лящ - 170 грн, білий амур - 255 грн, сом - 425 грн, судак - 510 грн тощо.

Тернопільський рибоохоронний патруль закликає всіх рибалок дотримуватись даної заборони. У разі виявлення порушень - особи будуть притягнуті до відповідальності.

Якщо ви виявили факт браконьєрства на водоймах чи у місцях збуту водних біоресурсів - прохання оперативно повідомляти на телефони «гарячої лінії» відомства: (0352) 27-70-34 та (097) 427-85-95.

Додати коментар



ЗАРАЗ ОБГОВОРЮЮТЬ