Читайте нас в соціальних мережах

Тернопільська лікарка-косметолог розповіла, що болить залежно де виникають прищі на тілі

Четвер, 04 жовтня 2018 11:31
Тернополянам варто знати, що висипання на шкірі не завжди пов'язані із проблемною шкірою. Інколи прищі – це сигнал про хворі внутрішні органи.

За словами тернопільської лікарки-косметолога Ірини Різник, несподівана поява прищів може свідчити насамперед про різні збої та порушення в роботі систем і органів організму.

Щоб знати, що відбувається з вашим організмом, варто придивитися, де зосереджені висипання, — розповіла пані Ірина, перерахувавши.

Чоло

Прищі на верхній частині чола говорять про проблеми з травною системою – товстим кишечником і сечовим міхуром. Також прищі на лобі можуть свідчити про гормональні зміни. При цьому прищі у цій частині лоба можуть виникати через подразнення. Наприклад, ви спотіли в головному уборі. Якщо висипання з’явилися у нижній частині чола, то людина, ймовірно, страждає від безсоння, сильного стресу або поганої циркуляції крові по організму.

Ніс

Прищі на носі вказують на порушення серцево-судинної системи. Також це може свідчити про погане харчування. Якщо висипи на переніссі – значить печінка погано очищує кров.

Біля очей

Якщо обсипає прищами біля очей – у вас погано працюють нирки та не вистачає вітамінів.

Губи

Зверніть увагу на роботу травної системи, якщо у вас прищі біля губ. Тоді можуть виникати закрепи, розлади шлунку, кишкові кольки. Ця частина обличчя, як і зона біля очей, дуже чутлива. Шкіру можуть подразнювати залишки кислих продуктів (лимон чи оцет в основі соусів) і викликати запалення. Водночас залишки жирних смажених продуктів можуть блокувати пори. Як результат – висипи біля губ.

Щоки

Прищі на щоках – це сигнал про проблеми із шлунком чи кишківником. При цьому недоліки на правій щоці вказують, що вам слід кинути курити та перестати нервуватися. А проблеми на лівій щоці вказують на нездорову печінку.

Підборіддя

Прищі на підборідді і нижній щелепі з'являються внаслідок порушення ендокринної системи, хвороб репродуктивних органів та нирок. Прищі у цих частинах обличчя пов'язані як з менструальним циклом у жінок, так і з хронічним гормональним дисбалансом. Також це вказує на зловживання кавою або алкоголем та низький імунітет. При постійних висипаннях варто звернутись до лікаря та пройти медичне обстеження для поставлення правильного діагнозу та причини висипання. А також переглянути свій раціон та дотримуватися гігієни – не торкатися немитими руками до обличчя, вмиватися теплою (не гарячою чи крижаною) водою вранці та ввечері та вибрати правильний догляд у свого лікаря-косметооога.

На тілі

Захворювання частенько проявляються у формі змін в зовнішності людини. Так, при порушеннях в роботі щитовидної залози людині може бути важко набрати або скинути вагу. Дисфункція бруньок може супроводжуватися підвищеною набряклістю, а серйозні проблеми з печінкою - жовтяницею. Одним з можливих сигналів про неналежне функціонування організму може бути поява прищів на тілі, а місце їх концентрації може вказувати на те, де саме зачаїлася проблема.

Лікарка-косметолог підмітила, що зовнішня краса і належне функціонування усіх систем організму – взаємозв'язані. За словами жінки, якщо одно з ланок здоров'я і краси слабшає, це спричиняє за собою каскад процесів, які в результаті відбиваються на зовнішності людини.

Раптову появу прищів на тілі ігнорувати не варто – визначте, в якій з нижче перерахованих зон вони з'являються найчастіше. Потім зверніться по допомогу до кваліфікованого лікаря, що спеціалізується на захворюваннях тих або інших органів і систем організму, щоб з'ясувати першопричину порушень, — наголосила жінка, продовживши.

42987139_2266299740270699_7947801294364737536_n.jpg

Зона 1 - гормони

Якщо у Вас почали з'являтися прищі на шиї, однією з можливих причин цього може бути перевантаження надниркових залоз, яке спричиняє гормональні порушення. Стрес або надмірне вживання цукру, носіння одягу із занадто тісною горловиною або частий контакт з жирним волоссям – інші можливі причини появи прищів в 1-ій зоні.

Зона 2 і 3 - стрес

Якщо прищі з'являються на плечах, це може свідчити про надмірну перевтому, схильність до стресів. Безпечнішою причиною є постійне тертя, що виникає в результаті контакту шкіри з ремінцями сумок і рюкзаків.

Зона 4 - травна система

Якщо ви не носите синтетичний одяг, упевнені у відсутності грибкової інфекції в організмі й алергічних реакцій, варто перевірити травну систему. Особливості ваших харчових звичок можуть стати причиною появи прищів в цій зоні.

Зона 5 і 6 - рівень вітамінів

Фолікулярний кератоз часто вражає цю зону тіла. Його причиною є посилене вироблення клітин у волосяному фолікулі. Тому з такою проблемою в першу чергу краще звернутися до дерматолога. Окрім цього, можливо, що поява прищів викликана нестачею або неналежним вживанням вітамінів.

Зона 7 - рівень цукру в крові

Якщо прищі на тілі з'являються саме в цій зоні, варто перевірити рівень цукру в крові або ж переконатися, що ви носите не занадто тісний одяг.

Зона 8 - неналежна гігієна або ЗППП

Прищики в інтимних місцях можуть з'являтися з багатьох причин, одними з яких є вросле волосся (в результаті гоління або воскового видалення волосся). Неналежна гігієна також може привести до появи небажаних утворень в цій області. Проте найсерйознішою причиною появи прищів в інтимних місцях є захворювання, що передаються статевим шляхом.

Зона 9 і 10 - чутливість шкіри або алергії

Акне в цій зоні часто проявляється в якості реакції на різні продукти, призначені для догляду за шкірою, а також різні порошки і кондиціонери для білизни. Вросле волосся, що є результатом видалення волосся, також часто призводять до появи вказаної проблеми.

Зона 11 і 12 - нервова і травна система

Локалізація прищів у цій зоні - часте явище. Причини, які призводять до їх появи, включають: алергії, підвищену пітливість, тертя, роздратування в результаті контакту шкіри з певними речовинами. Також провокувальними чинниками може стати недосип, вживання смаженої їжі у великих кількостях або постійні стреси.

Зона 13 і 14 - травна система

Спершу необхідно виключити наступні чинники, що є причиною появи прищів в цій зоні: занадто тісна білизна, підвищена сухість шкіри, вживання надмірної кількості гострої їжі. У будь-якому разі, поява акне в цій зоні свідчить про те, що треба звернути увагу на особисту гігієну і правильне харчування.

ОСТАННІ НОВИНИ

Додати коментар



ЗАРАЗ ОБГОВОРЮЮТЬ