Представники ЗМІ можуть відвідувати відкриті судові засідання без попередньої акредитації за пред'явленням службового посвідчення, а представниками іноземних ЗМІ - за акредитаційною картою, виданою прес-службою Міністерства закордонних справ України.
Представники ЗМІ можуть проводити в залі судового засідання фотозйомку, відео- та аудіо запис з використанням портативних відео- та аудіо технічних засобів без отримання окремого дозволу суду.
Уразі використання стаціонарної апаратури, представникам ЗМІ слід звернутися до головуючого по справі із відповідним клопотанням. Зразки клопотань можна завантажити за посиланням: https://adm.te.court.gov.ua/sud1970/pres-centr/presscentr
Якщо представниками ЗМІ буде завчасно подане клопотання про фото-/відео зйомку/аудіо запис відкритого судового засідання прес-служба суду буде мати можливість посприяти Вам у організації робочого процесу: підготувати зал судового засідання для відповідної кількості осіб, надати технічну підтримку представникам преси тощо.
Журналісти, присутні у залі судового засідання, мають дотримуватися визначених законодавством загальних правил поведінки в залі судового засідання: вставати при вході до зали судового засідання суддів та при їх виході; заслуховувати стоячи рішення суду; дотримуватися тиші; виконувати розпорядження головуючого судді у справі; додержуватися в судовому засіданні встановленого порядку; утримуватися від будь-яких дій, що свідчать про явну зневагу до суду або недотримання встановлених в суді правил.
«Представники преси не беруть участі у судовому процесі, є лише слухачами, тому законодавство забороняє Вам задавати питання в процесі суддям чи сторонам по справі», - нагадали в адмінсуді.
Суд може видалити із зали судового засідання осіб, які перешкоджають веденню судового засідання, здійсненню прав або виконанню обов’язків учасників судового процесу або судді, порушують порядок у в залі судового засідання.
За статтею 129 Конституції України за неповагу до суду чи судді винні особи притягуються до юридичної відповідальності. Питання про притягнення особи до відповідальності за прояв неповаги до суду вирішується судом негайно після вчинення порушення, для чого у судовому засіданні із розгляду справи оголошується перерва відповідно до чинного процесуального законодавства України.
В приміщені суду знаходяться інші особи, які очікують на розгляд справи, тому відповідно до ст.307 Цивільного кодексу України, фізична особа може бути знята на фото-, кіно-, теле- чи відеоплівку лише за її згодою.
Згода особи на знімання її на фото-, кіно-, теле- чи відеоплівку припускається, якщо зйомки проводяться відкрито на вулиці, на зборах, конференціях, мітингах та інших заходах публічного характеру. Фізична особа, яка погодилася на знімання її на фото-, кіно-, теле- чи відеоплівку, може вимагати припинення їх публічного показу в тій частині, яка стосується її особистого життя.