Керівником підрозділу ще 26 січня було призначено майора поліції Юрія Барабана, у якого за плечима — 11 років стажу у слідстві. Разом із дев’ятьма співробітниками він вже працює над розкриттям злочинів, а також вирішує кадрові питання, бо підрозділ укомплектований лише наполовину. Згідно штатного розпису, окрім керівника і двох заступників введені посади слідчих, старших слідчих, старших слідчих в особливо важливих справах, загалом 18 людей.
Нова служба об’єднала в собі функції слідчих і оперативних підрозділів. З початку року аналогічні підрозділи та експерименти у цьому напрямку проводились в Київській, Запорізькій, Львівській, Одеській, Полтавській, Сумській, Харківській та Хмельницькій областях.
І хоч порядок злочинів розслідуванням яких займатиметься підрозділ, в Нацполіції ще не визначений, вже із самої назви відділу зрозуміло: у їхній компетенції будуть тяжкі та особливо тяжкі злочини, вчинені організованими злочинними угрупованнями, латентні злочини. Метод роботи універсальних поліцейський – «трійки». Цих троє людей виконуватимуть усю роботу, аби в перспективі зібрати доказову базу, якісно розслідувати та скерувати провадження до суду.
— Умовно кажучи, третину кадрового потенціалу нашого підрозділу складатимуть люди, котрі мають досвід роботи у слідстві. 2/3 – це працівники з досвідом роботи в оперативних підрозділах. Але, приміром, я взяв людину, котра раніше працювала дільничним офіцером. Спочатку оформили його як тимчасово виконуючого обов’язки, проте офіцер проявив себе з хорошої сторони, тому без проблем взяли у свій колектив. Обов’язкова умова – вища юридична освіта, - розповідає Юрій Барабан. — У результаті такого кадрового поєднання отримаємо універсальних поліцейських, яким під силу як розкриття злочинів, так і їх подальше розслідування до передачі закінченого провадження в суд. Особисто мені теж цікаві тонкощі оперативної роботи, адже з перших днів служби в правоохоронних органах я займався лише слідчою діяльністю.