Читайте нас в соціальних мережах

Для жителів об’єднаної територіальної громади на Тернопільщині космос став ближчим

Вівторок, 26 грудня 2017 18:17
Відтепер таємниці зоряного неба й далеких планет учні Байковецької ОТГ, що під Тернополем,  вивчатимуть не з підручників та сухих схем, а у справжній обсерваторії. Тут створили обсерваторію за підтримки програми Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE).

Офіційне її відкриття відбулося 22 грудня у НВК «Лозівська ЗОШ І-ІІІ ст.-ДНЗ». Школі подарували потужний телескоп, завдяки якому вивчення різноманітних небесних тіл стало простішим та реальнішим. Для цього навіть передбачили тут заняття в астрономічному гуртку.

Ідейним натхненником будівництва обсерваторії став вчитель фізики та астрономії НВК «Лозівська загально-освітня школа I-III ст. – ДНЗ» Михайло Шемеля, технічною базою опікувався любитель астрономії Сергій Вербицький. За словами заступника директора програми USAID DOBRE Юлії Єсмуханової, Байковецька ОТГ напрямом спільної з ними роботи обрала покращення освітніх послуг, що передбачає й придбання обладнання для шкіл.

Будівництво башти обсерваторії ж розпочалося декілька місяців тому. А вже 21 грудня привезли купол, діаметр якого 3 метри. Під ним можна розмістити практично будь-який телескоп діаметром до 400 мм. На висоті 2х метрів від фундаменту на бетонному перекритті стоятиме головний телескоп. Ще один телескоп «Селестрон» з монтуванням будуть виносити перед обсерваторією під час візуальних спостережень. Дивитися на астрономічні об’єкти через головний телескоп можна буде й віддалено, наприклад, з кабінету фізики.

{module ban760}
{loadmodule Останні новини}



ЗАРАЗ ОБГОВОРЮЮТЬ