Відповідну постанову Кабінету Міністрів 25 листопада опублікували в урядовому виданні “Урядовий кур’єр”. У додатку до постанови Кабмін пояснює, що наслідує європейський досвід, адже у переважній більшості країн Євросоюзу дозволена швидкість руху транспортних засобів у населених пунктах становить не більше 50 км/год.
Нагадаємо, що раніше міністр внутрішніх справ Арсен Аваков пояснював, що швидкість 50 км/годину рекомендовано за результатами дослідження швидкості реакції людини в екстремальній ситуації Всесвітньою організацією охорони здоров’я.
“Просте порівняння: при швидкості 60 км/год – шлях зупинки становить 55 метрів, а ймовірність летального результату при зіткненні із пішоходом – 82%. Натомість при швидкості 50 км/год – зупинковий шлях складе 40 метрів, а ймовірність летальних наслідків знизиться до 20%”, – зазначив Аваков на засідання уряду.


