Серед засновників проекту – відомий доброволець, військовий, тренер Валерій Чоботарь. За його словами, в пошуку відповідей на болючі запитання сьогодення, які принесла в Україну затяжна війна, проект об’єднав навколо себе учасників АТО, волонтерів, добровольців і просто небайдужих громадян.
- Разом із друзями у нас виникла ідея зібрати людей різних галузей для того, аби залучити їх до проекту. Адже тоді, коли кожен українець значите як захищати свій край, то жоден ворог на нашу землю й ногою не ступить, - каже Валерій Чоботарь. - Відтак, ми дещо переформатували клуб «Характерник», який має більше спортивно-патріотичний напрямок у військово-патріотичний, почали тісно співпрацювати із адекватними організаціями що діють по всій Україні та почали роботу.
Назву ж взяли із пісні Сашка Положинського «Кілька хороших хлопців», з контексту якої «витягнули» потрібні слова. Так і з’явився проект «Кілька хоробрих хлопців».
- Пісня із останнього альбому гурту «Тартак» - «Вічність». Вона була в нашому репертуарі, коли ми грали концерти в зоні АТО. Після одного із виступів хлопці і запропонували дати таку назву проекту. Це пісня-посвята тим хоробрим хлопцям, які стоять на захисті нашої держави, - додає лідер гурту «Тартак» Сашко Положинський, який став натхненником проекту.
Проект, кажуть його співавтори, повністю аматорський, адже професійним його можна було зробити лише за величезних фінансових затрат. Тим не менше, завдяки співпраці із журналістами, операторами та режисерами вдалося відзняти досить хороший продукт, який вже цієї осені з’явиться на екранах місцевих телеканалів та в мережі «YouTube». Загалом це буде вісім серый по 12-20 хвилин, де покажуть тренування хлопців у екстримальних умовах, навчання учасників техніки володіння зброєю, надання медичної допомоги тощо.
Учасник проекту, друг та побратим «Гатила» - Олександр Чуб, каже, що особливістю цієї ініціативи є те, що тут тренування проводять ті, хто безпосередньо брав участь у бойових діях на сході, в зоні АТО, а отже – може передати не лише теоретичний, але й практичний досвід тим, хто забажає долучитися до цього так званого військово-патріотичного вишколу. Адже таке як акробатичні трюки на війні не потрібні, бо там людина повинна знати де вона і для чого. Саме цього і навчають вісім інструкторів, які передають іншим власні знання, підкріплені життєвим досвідом.
- Я не хочу займатися підготовкою людей на війну. Я не хочу бути постачальником людей на фронт. Наше завдання – навчити хлопців бути готовими, пояснити їм для чого треба бути чоловіками, навчити їх оборони, - говорить Валерій Чоботарь («Гатило»). – А вони вже нехай вирішують, чи втікати їм у Польщу збирати ягоди, чи їхати на заробітки в Росію, чи йти в поліцію, чи в ЗСУ.
Стати одним із учасників унікального проекту «Кілька хоробрих хлопців» зовсім не важко – потрібно лише бажання. Для цього варто звернутися до його організаторів через соцмережі, або отримати більш вичерпну інформацію у клубі «Характерник». Заняття проводяться і для дорослих, і для дітей, участь безкоштовна.