Читайте нас в соціальних мережах

У центрі Тернополя таки спотворили історичну будівлю (фотофакт)

Субота, 28 листопада 2015 21:58
Будівельники спотворили та знищили зовнішній вигляд історичного будинку по вулиці Січових Стрільців, 17, що у самісінькому центрі Тернополя. Дозвіл на таку «реконструкцію» дав особисто начальник управління архітектури та кадастру Тернопільської міської ради Василь Бесага.

Окрім недотримання будь-яких будівельних норм, добудований тертій поверх будинку пофарбували в огидний фіолетовий колір. Ніжні поверхи залишили так і невідновленими.

Цілий шквал критики з цього приводу висловили учасники групи «Мій давній Тернопіль». «Бракує ми слів... Її звели в 1898 році, як власне помешкання для бурси вчительської семінарії,» - написав адміністратор групи у заголовку публікації.

Нагадаємо,  ще у серпні цього року громадські діячі звертали увагу на цю проблему. Чиновники міської ради дійшли до  двоповерхової  архітектурної пам`ятки по вулиці Січових Стрільців 17. За підписом Начальника архітектури та кадастру пана Бесаги було надано Містобудівні умови та обмеження -  на проведення реконструкції та надбудови архітектурної пам’ятки, будинку 1902 року.

Замовником реконструкції виступав власник 6 квартир – Валерій Грушка, три кварти якого знаходяться на першому поверсі, а три на другому. Однак окрім квартир пана Грушка на другому поверсі знаходиться ще одна жила квартира.

«Пан Грушка  мало того, що цілий рік ускладнював ремонтами своїх квартир  життя інших мешканців будинку, так він зірвав покрівлю над усім будинком та взявся за зведення третього поверху, як над своїми так і над сусідськими квартирами. Такі дії фактично зруйнували квартири людей. Тому спільно з мешканцями громадські активісти – призупинили будівництво», - розповідав громадський діяч Михайло Іваненко.

Як запевняють мешканці будинку  - Містобудівні Умови та Обмеження були надані із порушенням закону, оскільки надавались без згоди усіх мешканців  будинку. Відтак, тернополяни надіслали відповідні запити у міську раду та архбудінспекцію. Та як бачимо, на їх скарги ніхто уваги у міській раді не звернув.

«У міській раді роками не можуть знайти грошей на реконструкцію будівлі, що має історичну цінність. Вочевидь у муніципалітеті вирішили не шукати коштів, а просто прикрившись «реконструкцію» знищити будівлю. За такою схемою зруйновано не одну історичну пам’ятку. Вочевидь стерти  історію міста та застелити її «новою» бруківкою – це завдання міської ради», - підсумовував ще влітку громадський активіст.

Без имени-1

Для інформації, Січових стрільців,17. Колишня вулиця Лелевеля. На розі вулиць Лелевеля і Шевченка (Січових Стрільців і Пирогова) зберігся двоповерховий, дещо заокруглений будинок. З 1 жовтня 1899 року у новозбудованому приміщенні розмістився інтернат (бурса) для учнів учительської семінарії. Власником будівлі було Товариство опіки над інтернатом. На першому поверсі знаходилася кухня, їдальня, умивальня, дві кімнати для обслуги, а також помешкання префекта.

Штатними працівниками інтернату були два префекти, одна куховарка, три прислужниці. В інтернаті проживало 56 учнів. Вони займали 7 кімнат на другому поверсі. У 1901 році кам'яницю добудували. Спочатку будинок не мав ні водогону, ні каналізації, що не відповідало вимогам гігієни. Ці вигоди та електричне освітлення з'явились пізніше, на початку 30-х років XX століття. У 1914—1922 роках це приміщення займали військові. Учні, що перебували в інтернаті, забезпечувались харчуванням, лікарською опікою. Префекти наглядали за навчанням та займалися вихованням мешканців бурси. І в 20— 30-х роках тут щорічно мешкало 55-56 вихованців. Результати навчання свідчили, що робота в інтернаті була поставлена добре. Так, 1930/1931 навчальний рік всі вихованці закінчили успішно. 52 отримало перший ступінь і тільки чотири — другий.

Із книги Л.Бойцун "Тернопіль у плині літ" 2003р

 

ОСТАННІ НОВИНИ

Коментарі  

0 #6 Тарас 01.12.2015, 06:57
Паралельно цьому здійснювалася реконструкція половини будинку на новому світі, в результаті чого в приватному секторі серед одноповерхових хат виросло чудо архітектурної думки на 5 поверхів з маленькою причепою збоку у вигляді другої половинки хати. Хтось ще памятає це?
Скарга
+3 #5 Тарас 29.11.2015, 22:36
Бесагу до стіни і розстріляти!
Скарга
+5 #4 Боодан 29.11.2015, 11:12
Просто жах. А колір......
Скарга
+7 #3 Наталя 29.11.2015, 10:59
Ще одна реконструкція в стилі тернопільського жлобозодчества в центрі міста. Так, щоб подешевше було. І колір такий файний, щоб повилазило! Де блін наш архітектурний нагляд і контроль??
Скарга
+9 #2 рок 28.11.2015, 23:46
Так знову ЛОХИ вибрали злодія Надала."То ли еще будет"
Скарга
+3 #1 Тернополянин 28.11.2015, 23:38
Більшість тернополян, котрі знають про цей факт, вважають, що керівник тернопільської архітектури повинен покінчити життя самогубством... а як інакше?
Скарга

Додати коментар


ЗАРАЗ ОБГОВОРЮЮТЬ